Тег архиви: Мет Гала

Моделите од H&M од Мет Гала, наскоро достапни во продажба во продавниците на H&M

На големиот моден настан Мет Гала кој неодамна се случи во Метрополитен музејот во Њујорк, беа претставени пет нови модели од шведскиот моден гигант Х&М. Овие модели ги носеа ѕвездите Лили Реинхарт, Оливија Мун, Алек Век, Кирсеј Клемонс, Џесмин Сандерс ...

Повеќе »

Креациите од H&M на црвениот тепих на Мет Гала

Шведскиот моден гигант Х&М дизајнираше повеќе креации кои ги носеа неколку познати глумици. топ модели и модни инфлуенсери на годинешната Мет Гала. На хуманитарната забава која се одржа во Метрополитан музејот во Њујорк, брони ѕвезди носеа модели од Х&М. Меѓу ...

Повеќе »

Што носеа топ моделите на Мет Гала (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Лили Олдриџ и Роси Хантингтон Вајтли

Првиот понеделник во мај е резервиран за настанот Мет Гала, на кој освен познатите глумци и пејачи, годинава зедоа учество и голем број на топ модели. Креациите на моделите беа умерени, најчесто ја нагласуваа силуетата, но без претерувања во детаљите. ...

Повеќе »

Ријана се облече за Мет Гала како секси папа – креација на Маргиела

Пејачката Ријана со изборот на облека го привлече вниманието на црвениот тепих на Мет Гала. Инспирирана од темата „Модата и католичката имагинација“, Ријана се појави во креација на модната марка Мезон Маргиела, додека нејзината облека оставаше порака дека папата може ...

Повеќе »

Сара Џесика Паркер со креација инспирирана од католичките катедрали

Глумицата Сара Џесика Паркер секогаш покажува оригинални изгледи на црвените теписи. На годинашниот моден, хуманитарен настан Мет Гала, организиран во Метрополитан Музејот во Њујорк во соработка со американскиот Вог, глумицата се појави во креација инспирирана од внатрешноста на католичките катедрали, ...

Повеќе »

Мет Гала 2018: Највпечатливите креации на црвениот тепих (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Настанот „Met Gala“ се случува еднаш во годината во њујоршкиот Метрополитан музеј, а ѕвездите секогаш имаат зададена тема според која треба да ја изберат тоалетата. Годинешната тема на овој значаен моден настан кој се организира во соработка со списанието Вог, ...

Повеќе »

Какви правила важат за ѕвездите за настанот „Мет Гала“

Настанот „Мет Гала“ отскокнува од другите важни настани на кои се доделуваат различни награди на ѕвездите. Прво, се разликува во правилата на облекување, изборот на гардеробата за црвениот тепих (која е на зададена тема), цената за учество е повисока, и ...

Повеќе »

Изглед на денот: Црниот „Валентино“ фустан на Моника Белучи

На црвениот тепих на Мет Гала, италијанската 52-годишна глумица блесна во сексапилно издание, облечена во црн фустан од Валентино. Глумицата беше во друштво на модниот креатор Валентино Гаравани (84). Драматичниот фустан го нагласува нејзиното раскошно деколте, а чипкастите апликации додаваат ...

Повеќе »

Мет Гала 2017: 10 најуспешни мејкап изгледи на ѕвездите

Црвениот тепих на Мет Гала не ни ги покажа само трендовите во облекувањето, туку и што е актиелно на сцената на козметиката, шминката и фрузирите. Меѓу бројните мејкап изгледи, успешни или не, се издвојуваат 10 кои секако заслужуваат внимание. Кара ...

Повеќе »

Неколку занимливости за годинешниот Мет Гала: Билети по цена од 30.000 долари

Првиот понеделник од месецот мај е резервиран за настанот Мет Гала кој традиционално се одржува во Метрополитен музејот во Њујорк. Оваа година тема на настанот беше “Rei Kawakubo/Comme des Garçons: Art of the In-Between“, омаж на јапонската дизајнерка. На овој ...

Повеќе »