Тег архиви: Мики Маус

Новата колекција од BERSHKA е инспирирана од Мики Маус

Дел од есенската колекција на BERSHKA содржи интересни и весели модни парчиња за „кежуал“ и спортски изглед, инспирирани од омилениот лик од детството – Мики Маус. Модните парчиња се украсени со шарен принт од буквата М, а најинтересното парче е црната ...

Повеќе »

Демијен Херст x Марк Џејкобс

Англискиот прочуен уметник Демијен Херст, кој во текот на 20-те години доминираше на англиската културна сцена, а денес е втор најплатен уметник во светот, во соработка со дизајнерот Марк Џејкобс лансира ограничена линија на маички со уметнички принт од Мики ...

Повеќе »