Тег архиви: Мини

Државна Лотарија го додели првиот МИНИ од инстант лозот МИНИ и МАКСИ

Најновиот инстант лоз на Државна лотарија на Македонија наречен МИНИ и МАКСИ ја донесе првата премија во Битола. Првиот MINI ONE ќе се вози по улиците на Битола откако лозот е купен во продажното место Brothers Tobacco на Широк Сокак ...

Повеќе »

4 мини фустанчиња од ZARA одлични за жешките денови

Неподносливите градски жештини тешко се поднесуваат, па за полесно да ги поминеме одбираме лесни мини фустанчиња за дневни активности и кафе со пријателите. Zara има добра понуда на летни мини фустанчиња по пристојни цени. Одбравме 4 модели кои најмногу ни ...

Повеќе »

Мини фустани за вечерни прилики и празнични забави од Манго и од Зара

Популарните модни марки Манго и Зара во своите зимски колекции ни нудат поголем број на мини фустанчиња кои се соодветни за празничната сезона и секоја свечена прилика. Се разбира, најпосакувани се фустанчињата со светки, а во празничната колекција на Манго ...

Повеќе »

Преубави мини сукњи најдовме во есенската колекција од MANGO

Шпанската модна марка MANGO секогаш е во чекор со трендовите, а модните парчиња ни ги носи во најоригинално издание и оваа есен. Во цетарот на вниманието од есенската колекција на Манго се мини сукњите кои совршено „стојат“ со високи чизми. Во ...

Повеќе »

Над 500 деца трчаа за училишта без насилство

Денес, во Аеродром се одржа традиционалниот Детски мини-маратон, 12ти по ред. Оваа трка од 500 метри се организира пред самиот Виз Ер Скопски маратон како негов предвесник, со цел да се поттикнат најмалите од рана возраст да се впуштат во ...

Повеќе »

5 преслатки мини фустанчиња од Zara

Од пролетната колекција на Зара, издвојуваме 5 фустанчиња со мини должина кои може да се носат во дневни и вечерни кежуал комбинации. Лесно се комбинираат со чизми, чевли со потпетица или кожени патики, во зависност од приликата. Свежината на овие ...

Повеќе »

Нова ѕвезда – сукња од новата колекција на Zara

Шпанската модна марка Zara во новата колекција има ѕвезда-сукња која е веќе популарна на социјалните мрежи. Станува збор за карирана, мини сукња со набори, од која има три различни и подеднакво интересни модели. Погодна е за бројни модни комбинации, за вечерни ...

Повеќе »

Топ 10 нови плишани мини фустанчиња

Има ли нешто посвечено од малиот црн фустан од плиш? Отсекогаш бил популарен особено за време на празничната сезона, и за него секогаш има место во женскиот гардеробер. Нови плишани мини фустанчиња во црна боја лансираа во зимските колекции и ...

Повеќе »

3 нови мини фустанчиња од &Other Stories за летни забави

Соврмената младешка модна марка & Other Stories ,меѓу модните парчиња од летната колекција нуди и три фустанчиња со мини должина кои се идеални за летни денски и ноќни забави. Темно црвено фустанче со пердуви, црвено фустанче без ракави и со нагласен ...

Повеќе »

5 мини бели фустанчиња за топлите денови

Најсоодветна облека за топлите денови се белите фустанчиња кои ги носиме во текот на целиот ден. Ги комбинираме со сандалки и со весело ѓерданче или обетки за комплетен летен изглед. Предноста на мини белите фустанчиња е што може да ги ...

Повеќе »