Тег архиви: миранда кер

Супермоделите Миранда Кер и Жизел Бундхен во улога на пејачки

Поранешните ангели на Викторија сикрет, Миранда Кер и Жизел Бундхен, се фатија за микрофон и ги покажаа своите гласовни можности. Жизел по вторпат запеја за модната марка Х&М, во заносен ритам претставувајќи дел од летната мода, а Миранда Кер од ...

Повеќе »

Кој нема среќа во љубов, има во бизнисот: нов предизвик на Миранда Кер

Да добро прочитавте, една од најубавите жени во светот вели за себе дека нема среќа во љубовта. Но, на полето на бизнисот работите стојат поинаку за неа. Новиот договор пристигна од Вондербра. Иако судски сеуште не е финализиран разводот на ...

Повеќе »

Миранда Кер е новото заштитно лице на Х&М

Иако многумина и’ прогнозираа пад на кариерата по напуштањето на Викторија сикрет, се случува нешто сосема обратно. На поранешниот ангел ангажманите и стигнуваат од сите страни, како никогаш претходно, а моментно е втор најплатен модел во светот.  

Повеќе »