Тег архиви: Мис Аполон

Избор за убавина Мис Аполон 2014

Минатиот викенд во Бодрум, Турција, се одржа интернационалниот избор за убавина Мис Аполон 2014 со учество на 30 девојки од исто толку држави од светот. Нашата држава ја претставуваше 17-годишната Ана Трајковска од Тетово, која направи убав успех со пласманот ...

Повеќе »