Тег архиви: Мис Косово

Сите спобудале по претставничката на Косово, Македонката „плива“ меѓу последните (ФОТО)

Мисицата од Косово Антигона Сејдиу има најголеми шанси за победа на изборот на Мис на светот кој се одржува во Индонезија. Девојката едноставно ги маѓепса сите со својата убавина. На дното на сите листи е македонската претставничка.

Повеќе »