Тег архиви: Мис планет

Мис Планет 2014: Македонката Ива Михајловска со титула Мис топ модел

Во монденското црноморско летувалиште Свети Влас во Бугарија се одржа изборот за убавина Мис Планет 2014 со учество на 40 девојки од исто толку држави од светот. Победничка на овој избор е претставничката на Русија Ана Сорокина, прва придружничка е ...

Повеќе »