Tag Archives: Мишел Обама

Изглед на денот: Розовиот светкав костум на Мишел Обама

На европската турнеја на која ја презентира својата хит книга, автобиографијата Becoming, поранешната прва дама на САД покажа многу стил во изборот на гардеробата. Во вторникот, Мишел Обама престојуваше во Копенхаген кадешто имаше промоција на својата мемоарска книга. Според Харперс ...

Read More »

Два аплауза – Еден за храбриот избор на Мишел Обама, вториот за „Баленсиага“ чизмите

Уште на почетокот од турнејата на промоцијата на нејзината автобиографска книга насловена Becoming, поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, привлече големо внимание. На промоцијата беше во друштво на љубителката на чевли – Сара Џесика Паркер, носејќи уникатен модел на ...

Read More »

Фотосесија на Мишел Обама за списанието „ЕЛ“

Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, позираше за насловната страница и едиторијалот за декемвриското издание на американското списание „Ел“. Карактеристично за фотографиите е што на сите Мишел Обама е со широка насмевка. Фотосесијата ја реализирал Милер Мобли, а Мишел ...

Read More »

Што и подари Меланија Трамп на Мишел Обама?

„Мистеријата“ не е разрешена. Американските твитерџии деновиве „тераа мајтап“ погодувајќи што имало во големата кутија која и ја подари новата прва дама Меланија Трамп на поранешната прва дама Мишел Обама, но се мајтапеа и на темата дека Мишел не била ...

Read More »

Мишел Обама на насловна на „Вог“, зборува за напуштањето на Белата Куќа

Првата дама на САД, Мишел Обама, ја краси насловната страница на декемврискиот Вог. Фотографирана од Ани Лејбовиц и стилизирана од Тон Гудмен, Мишел Обама позира во бел фустан од Каролина Херера. 52-годишната дама изгледа елегантно во секој поединечен избор на ...

Read More »

Денс-роденден за првата дама

Вчера Кејт Мос го прослави својот роденден (40), денес уште една икона на стилот ќе прослави роденденски јубилеј (50).   Белата куќа е подготвена да се „преоблече“ за роденденот на Мишел Обама,  а за утре вечер е закажана неформалната забава ...

Read More »