Tag Archives: Мисони

Кети Пери во шик изглед од есенската колекција на Мисони

Популарната американска поп пејачка Кети Пери продолжува да дава модерни идеи додека е во очекување на своето бебенце. Неодмана таа покажа инспиративен изглед облечена во фустан од есенската колекција 2020 на модната марка Мисони. Во колекцијата доминираат фустани со препознатливите ...

Read More »

Колекцијата на Мисони и Адидас ќе ве натера да почнете да спортувате

Италијанската модна марка Мисони се здружи со спортската марка Адидас за да создадат колекција на спортска облека. Колекцијата е дизајнирана во чест на ко-основачот на Мисони, Отавио Мисони. Акцентот е на графичките принтови кој преовладува на јакните, шорцевите и патиките. ...

Read More »

Џиџи Хадид ја претставува есенската колекција на Мисони

Супермоделот Џиџи Хадид повторно е заштитно лице на Мисони, овојпат за кампањата за колекцијата есен/зима 2018. Италијанската луксузна модна марка за потребите на кампањата го ангажираше фотографот Харли Веир. Новата колекција на Мисони дизајнирана за постудените денови е иснпирирана до ...

Read More »

Кендал Џенер – лице на новата кампања на Мисони

Под сонцето на Мексико, во идилична атмосфера на пустината, топ моделот Кендал Џенер позира за колекцијата пролет/лето 2018 на италијанската луксузна модна марка Мисони. Кендал е облечена во модели од колекцијата дизајнирана за потоплите денови со препознатливите ткаенини и риги ...

Read More »

Џиџи Хадид ја претставува есенската колекција на Мисони

Шарени модни комбинации, во духот на стилот на Мисони, изобилуваат во есенската колекција. Во кампањата главна ѕвезда е топ моделот Џиџи Хадид. Зад новата колекција на Мисони која изобилува со весели модни изгледи стои Ванеса Реид. Зад фотографиите пак на ...

Read More »

Фитнес колекцијата на Мисони е „боли глава“

За првпат италијанската луксузна модна марка Мисони лансира колекција за вежбање. Колекцијата која веќе е во продажба е со препознатливите шарени риги на Мисони, а содржи модни парчиња за различни спортови, од јога до трчање и фитнес. Интересно е што ...

Read More »

Елегантна и на аеродром: Амал Клуни со нов моден погодок

Со секое нејзино појавување, дури и кога патува, Амал Клуни покажува дека има многу стил. На аеродормот во Токио, госпоѓа Клуни пристигна во друштво на сопругот, облечена во фустан кој го привлекува вниманието. Фустанчето со бои на виножито, сина, зелена ...

Read More »

Конверс и Мисони: Популарните патики добија ново фенси руво

Култните патики Конверс  по осми пат добија преобразба од модната куќа Мисони. Познатата италијанска модна куќа Мисони уште еднаш ја спроведе цик-цак шемата на култните,  Конверс патики. За популарноста на патиките кои се резултат на соработката меѓу овие две марки, ...

Read More »

Прекрасните бои на Мисони: Кристи Тарлингтон и елеганцијата на пролет/лето 2014

Италијанската модна куќа Мисони препознатлива по плетените модели во кои доминираат боите додаде дополнителна нитка на елеганција благодарение на изборот – Кристи Тарлингтон за заштитно лице.

Read More »