Тег архиви: мода

Микс од принтови

Слободата на летото нуди многу можности во играта со боите и кројот на модните парчиња. Во минатото црната и кафената боја не се „поднесуваа“, а сега соодветно искомбинирани со чанта во силна боја изгледаат одлично во секоја комбинација.

Повеќе »

Манекенско мени

Уживајте во сопственото тело и хранете се според менито на познатите манекенки. Намалете го обемот на бедрата и стомакот и ослободете се од непосакуваниот целулит.

Повеќе »

Омбре усни

Доколку немате полни усни ала Анџелина Џоли, овој мејк – ап тренд е вистинскиот избор за вас. Тајната на омбре сензуалните усни е во начинот на нанесување на карминот.

Повеќе »

Шах-мат на Луј Витон

Се вљубивте ли во шаховитите ретро фустани на Луј Витон? Модните зависнички ширум светот веќе одамна ги имаат во својот гардеробер. Модна шах-мат победа и вистински избор за сериозен деловен изглед или разигран Алисов фустан за дневна прошетка. Доколку сметката ...

Повеќе »