Тег архиви: мода

Жени во блејзери, мажи во хеланки

Се инспирира од структурата, формите, андрогени, симетрични и аисиметрични дизајни на силуетата. Практикува мешање на машки и женски парчиња облека кои ги спојува во нејзините колекции, како и дизајн на посебно машки и женски колекции, употребувајќи секакви видови на кроење, ...

Повеќе »

Старите Египќани, пионири на модата

Ја фаворизирале светлата облека, најчесто белата, скроена од влакна од млади билки. Биле мајстори за креации направени од лан, внимавале на фризурите, шминката, но и на накитот, а моден креатор бил човек кој се грижел облеката да биде лесна, удобна ...

Повеќе »

Чевлите на Ким

Високите потпетици на Јангвун Ким на прв поглед се само скулпторко дело подготвено за изложба. Напротив, чевлите на Ким се уште едно носливо модно лудило, а воедно и многу удобно иако на прв поглед не изгледа така.

Повеќе »

Тројцата модни мускетари

Кога модата е дел од едно искрено пријателство и дел од малите тајни, разговорите без крај и силните искрени насмевки. Кога модата и пријателството одат во борба заедно со вас.

Повеќе »

Модна неонка!

Доколку не ви е доволно осветлувањето во вашиот омилен ноќен клуб и не сакате да ве туркаат во гужвата одберете „неон“ ѓердан или само едно парче облека со неонска моќ за вашиот вечерен диско изглед.  

Повеќе »