Тег архиви: мода

Како ја замислувате модата на доцниот 21 век?

Изгледа дека прогресот во модниот свет е побрз од нашите очекувања. Побрз е дури и од футуристичките соништа и скици на модните креатори. Како ја замислувате модата на доцниот 21 век? Како воопшто ја замислувате модата во периодот од следниве ...

Повеќе »

Вака изгледа иднината на модата

Има еден непогрешлив начин како да се привлече вниманието на јавноста: зборувајте за иднината! Како ја замислувате иднината на модата? На ова прашање одговораат група модни дизајнери, со сосема различни одговори. Што има во продавницата на иднината? Едноставно, разгледајте ја. ...

Повеќе »

Враќање во минатото: Модни додатоци од почетокот на 20 век

Обединетото Кралство, како една од најголемите сили на светот од крајот на 19 век предначелo во се, а исто така и во модата.   Како се облекувале Британките во тоа време погледнете на оваа возбудлива снимка која ќе ве врати ...

Повеќе »

Мода во духот на старите времиња: Зошто ја сакаме Лизи Каплан

Затоа што не тера да сонуваме.. Кога неа ќе ја видиме, потполно ни е јасно дека е родена глумица. И следната икона на стилот. Преубавата млада актерка Лизи Каплан, која се прослави со улогата на Вирџинија Џонсон во извонредната серија ...

Повеќе »

Луна – најмодерната мачка во светот

Луна е мачка која ја сака и ja следи модата. Сака и да позира. Таа е топ модел меѓу мачките.   Од Аризона се пресели во Мексико кадешто денес живее. „Чита“ модни списанија, сака да носи машнички, фустанчињата и се ...

Повеќе »

Дигби и Алојзиуз – најфраерски белгиски грифони

Дигби и Алојзиуз се две пријателчиња од расата белгиски грифон кои живеат во Нов Зеланд. Овие слатки ситни кученца (тежат 5 килограми, а високи се 20 сантиметри) обожаваат да позираат пред фото-објективот. Облечени во најразлични модни комбинации, Дигби и Алојзиус ...

Повеќе »

Новите модни трендови претставени преку колачиња

Колачињата кои се продаваат ексклузивно во лобито на Џумеира во Абу Даби наменети се за оние кои ги следат модните трендови и ја сакаат слатката храна. Модните колачиња декорирани со различни модни додатоци „симнати“ од пистите ги покажуваат најновите трендови. ...

Повеќе »

Мода за навивање: Германија в.с Аргентина

Подготвени сте за навивање? И модните марки се подготвени за натпреварот на Германија и Аргентина. Денес и утре ќе се случуваат двата најважни натпревари на Светското фудбалско првенство, а веќе е познато дека на затворањето ќе настапи Шакира. Се разбира ...

Повеќе »

Убави и по 40 – та година

Стареењето не мора да значи и добивање на килограми. Иако жените имаат тенденција да добиваат на тежина во четвртата и петтата деценија од животот, до тоа доаѓа повеќе поради слабиот карактер отколку поради хормоните. Сепак, хормоналните промени може да влијаат ...

Повеќе »