Тег архиви: мода

10 правила за совршено нашминкани усни

Дали знаевте дека потемната боја на кожата, дозволува да можете да користите  потемен кармин и обратно? Тоа е основно правило кога се користи еден од  најомилените производи на декоративна козметика. А како да остане  карминот подолго време непроменет, како да ...

Повеќе »

Откријте ги боите кои им прилегаат на сите жени

Црната, темно сина, виолетова, кафеава и сива боја, подеднакво добро им одговараа на сите жени, а секоја испраќа одредена порака! 1. Црна Оваа боја добро и стои на секоја жена. Во неа ќе изгледате елегантно и професионално. Црната боја одлично ...

Повеќе »

Научете да изберете идеален парфем за себе

Денес, кога козметичката индустрија константно лансира нови мирисни ароми на пазарот, навистина е тешко да се избере идеален парфем. Но, ако размислите за својот карактер и пораката која сакате да ја оставите, лесно ќе одредите дали повеќе ви одговараат дискретни ...

Повеќе »

Анџелина, Кортни или Џија: На која убавица најубаво и прилега класичното машко одело ?

Класични одела веќе со месеци се присутни на црвениот тепих и многумина ќе се согласат дека дамите во костум може да изгледаат посекспилно отколку во вечерен фустан. Анџелина Џоли, Кортни Кардашијан и Џија Копола одлучија да заблескаат на црвениот тепих во ...

Повеќе »

Оскари: 10 најубаво облечени дами на црвениот ќилим

Овие глумици не импресионираа со модниот избор. На традиционалната ноќ на Оскарите повторно ги видовме најновите модни трендови.  Познатите холивудски дами блеснаа на црвениот ќилим, а на нивните долготрајни „ритуали“ за дотерување не им попречи ни дождот. Еве ја нашата ...

Повеќе »

Мажите ги сакаат русокосите: Како да ја осветлите косата на природен начин

Хемиските избелувачи и боите кои се употребуваат за осветлување на косата многу ја оштетуваат. Доколку сакате да ја осветлите косата, можете да се одлучите и за природните варијанти кои ќе ви помогнат во постигнувањето на природниот изглед на плавата коса, ...

Повеќе »

Лего коцки – Составете ги Донатела Версаче и Карл Лагерфелд

Данскиот производител на прочуените Лего коцки се втурна во моден предизвик. Сет од Лего-коцки инспириани од модните креатори Албер Елбаз, Марк Јакобс, Донатела Версаче и Карл Лагерфелд. За жал за сега овие сетови не се пуштени ви продажба.

Повеќе »

Накит во златна боја за жени со вистинска страст кон модата

Присуството на накит придонесува за формирање на целосен комплетен изглед. Наметнувањето на накитот од страна на модната индустрија не требаше да вложи посебен труд за да биде прифатен. Секоја жена со додавање на елегантно златно синџирче, ѓерданче, алка и обетки ...

Повеќе »

А, најмоден град за 2013 година е…

Го симна Лондон од првото место на кое беше две години, ама го претрка и Париз. Њујорк е најмодниот град за 2013 година (Top Global Fashion Capital). Годинава Лондон се најде на трето место, а меѓу Њујорк и Лондон се ...

Повеќе »

Рокот во модата, фантастично четиво од Џон Варватос

Американскиот авангарден дизајнер Џон Варватос ја објави книгата Рокот во модата (Rock in Fashion) која е достапна и во онлајн-продажба. Во книгата Варватос детално го обработува рок-стилот кој со децении е карактеристичен за музичката сцена. Книгата содржи 250 фотографии од ...

Повеќе »