Tag Archives: модел

Погледнете ја ќерката на Алесандра Амброзио, супермодел во најава: Убавината и благоста се наследни!

Супермоделот позира за фотосесија и ја претставува нејзината ќерка Ања (12). Ања изгледа ги има сите „карти“ за да ги следи професионалните стапки на славната мајка. Ања порасна. И се чини дека има намера да ги следи стапките на нејзината ...

Read More »

Каја Гербер и Пит Девидсон во љубовна романса

Топ моделот флертува со поранешното момче на поп ѕвездата, фотографирани се во Њујорк како се бакнуваат. Ќерката на Синди Крафор, Каја Гербер, е „уловена“ во друштво на комичарот од Saturday Night Life (поранешен дечко на Аријана Гранде) на една улица во Њујорк. ...

Read More »

Најдовме венчаница речиси иста како онаа на Меган Маркл, за само 25 евра!

Двете венчаници кои ги носеше Меган Маркл на свадбата со принцот Хари, сеуште привлекуваат големо внимание, а слични модели веќе почнаа да се појавуваат во онлајн продажба. Откако ја „соблече“ преубавата венчаница од Живанши, Маркл се појави во втората венчаница, ...

Read More »

Sports Illustrated ги слави женските раскошни облини!

Како и мартовското издание на Вог, темата на 2017 Sports Illustrated е различноста. Поконкретно, различноста на телата. Полничките модели Ешли Грахам, Робин Лоули, Мила Далбезио и Хантер Мек Греди се дел од изданието во кое позираат гордеејќи се на своите ...

Read More »

Тинејџерките се луди по овој модел: Вака треба да изгледа соврмениот тинејџер!

Со околу 780.000 следбеници на Инстаграм и близу 100.000 на Твитер, моделот Лаки Блу Смит е најпопуларниот модел во светот. Ова момче не е прочуено само по својата убавина, туку и по стилот со кој успеја да ги освои тинејџерките ...

Read More »

Нејзините „плус-сајз“ фотографии во долна облека предизвикаа лавина реакции на Интернет

Родена во мал град, Куртни Мина, девојка која од детството имала проблеми со гојазноста, одлучува да се пресели во поголем град и да си ги испони соништата. Го завршува факултетот во Лондон и се преселува во Торонто каде започнува кариера ...

Read More »

Тес Холидеј ја пишува историјата на плус-сајз моделството

Тес Холидеј (поточно Тес Манстер) која е плус-сајз модел, блогерка и активистка за позитивен поглед на телото, потпиша договор со лондонската модна агенција Милк Менаџмент. И додека го читате ова и помислувате „блазе си и, но што има посебно во ...

Read More »

Бурни реакции упатени до Стела Мек Картни: Фановите згрозени од моделот „коска и кожа“

Откако симпатизерите на Армани и воопшто на модата, жестоко реагираа на преслабите манекенки кои ги носеа неговите модели на модната недела во Милано, овојпат лавина критики се упатени до Стела Мек Картни која на својот Инстаграм профил објави фотографија од ...

Read More »

Запознајте ја Марта Девилиш, алтернативен модел

Креативна, инспиративна, атрактивна и шармантна. Мартина Димоска позната како  Марта Девилиш се восхитува на пинап девојките и нивните облини, но и на гламурот на холивудските диви од минатиот век. Вљубена е во викторијанската ера, а нејзиниот стил зависи од тоа, како што ...

Read More »