Tag Archives: модели

Најпродавани есенски чизми од H&M

Есента беше потопла од очекувањата, но тоа не е причина да не почнеме да размислуваме за добар пар чизми. Во есенската колекција на H&M веќе има 5 бестселери на високи чизми. Дизајнерите на H&M мислеле на сечиј вкус – од класични ...

Read More »

И Долче и Габана ги форсираат „плус сајз“ моделите

На „боди позитив“ движењето оваа сезона се придружија и популарната креаторска двојка Долче и Габана. Во октомвриското издание на списанието Harper’s Bazaar, едиторијалот го краси моделката со облини Исади Јансен, презентирајќи повеќе модни изгледи од есенската колекција на Долче и Габана. ...

Read More »

Ставете малку сенф, ве молам!-препорачува Кадора (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Дефинитивно најжешката боја за оваа сезона е најтемната нијанса на жолтата боја- велат дизајнерките од Студио Кадора. Убедливо ја руши и засенува милеумската розе. Жолтата е безгрижна, храбра, помлада сестра на милеумската розе која живее за спонтаност и се стреми да ...

Read More »

8 модели на чизми од есенската колекција на ZARA

Инспирацијата од 80-те години ја гледаме кај есенските обувки на луксузните модни марки, но таа е присутна и во дизајните на популарните „хај стрит“ бреднови. Зара, на пример, нуди различни модели на чизми за сезоната на постудени денови, во кои ...

Read More »

Раскошни комбинезони од летната колекција на Massimo Dutti

Ако барате необичен комбинезон кој може да го носите и на работното место и за свечени пригоди, ние ги најдовме во летната колекција на Massimo Dutti. Три модели на кобинезони од Massimo Dutti ни оставија впечаток. И трите се со женствени ...

Read More »

Топ моделите и нивните секси креации на AMFAR во Кан

На 25-то издание на хуманитарниот настан AMFAR, кој традиционално се одржува во маките на Канскиот филмски фестивал, а има цел да собере донации во борбата потид СИДА-та, се појавија и топ моделите во многу секси креации. Топ моделот Сара Сампајо ...

Read More »

Што носеа топ моделите на Мет Гала (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Лили Олдриџ и Роси Хантингтон Вајтли

Првиот понеделник во мај е резервиран за настанот Мет Гала, на кој освен познатите глумци и пејачи, годинава зедоа учество и голем број на топ модели. Креациите на моделите беа умерени, најчесто ја нагласуваа силуетата, но без претерувања во детаљите. ...

Read More »

Кристина Агилера непрепознатлива на насловната на Paper Magazine

„Здраво мамо“ напиша Кристина Агилера на својот Инстаграм профил постирајќи ја фотографијата од насловната страница за списанието Paper Magazine. И ако на прв поглед ја видиме оваа насловна страница, прво што би помислиле дека на неа позира нејзината ќерка,  а ...

Read More »

На забавата по Оскарите: Топ моделите ги засенија глумиците

На традиционалната забава по Оскарите, во организација на „Венити Фер“, беа поканети бројни познати манекенки, а меѓу нив доминираа ангелите на Викторија сикрет. Во секси, мини или тесни-макси, проѕирни и задовливи креации, популарните модели ги фрлија во сенка ѕвездите. Добра ...

Read More »

Oysho ги облече полничките модели во новата колекција на долна облека

Популарната марка за долна облека Oysho ја претстави новата колекција ангажирајќи „плус сајз“ модели. Со новата кампања Oysho ги охрабри жените да се чувствуваат убаво во своето тело кога купуваат долна облека, наместо да бидат разочарани што во неа не изгледаат ...

Read More »