Tag Archives: модели

ZARA најавува забавна пролет со интересни модели на чизмички и чевли

Шпанската модна марка Зара оваа година порано ги најави пролетните трендови, а судејќи според моделите на обувки во пролетната колекција, пред нас е забавна модна сезона. Први в очи ни „паднаа“ еластичните чизми со висина до глуждовите и принт од ...

Read More »

„Stylish Pets“ – единствена брендирана облека за домашни миленици во Македонија, проверете зашто се најдобри!

Благодарение на сите домашни миленичиња и на сите грижливи сопственици, марката„Stylish Pets“ веќе петта година е кај нас водечка во изработка на облека за домашни миленичиња. А најмногу, благодарение на вештите раце и искусноста на дизајнерите од „Stylish Pets“.  Совршено изработуваат ...

Read More »

Подготвени за сезоната на забави? Плисираните сукњи се вистински одговор

Откако пред три години се вратија на модната сцена, од плирианите сукњи сеуште не се заситивме. Присутни се во колекциите на популарните „хај-стрит“ бреднови и оваа сезона се толку убави и свечени што се идеално решение за шик изглед резервиран ...

Read More »

5 нови модели на часовници GUESS кои ги обожаваат и ѕвездите

Ема Стоун, Амал Клуни, Алекса Чанг, Џиџи Хадид и Кејт Бланшет – што имаат заедничко овие пет ѕвезди освен успешноста и убавината? Секоја од нив носи часовник GUESS. Одбравме 5 нови модели на часовници GUESS кои во текот на 2017 година често ...

Read More »

Нова сезона – нови џемпери: Каде да ги најдете најубавите

Нема пофраерска есенска комбинација од добар џемпер, фармерки и чизмички. Ако се суди според изборот на популарните модни марки, оваа сезона ќе носиме џемпери кои со естетиката потсетуваат на стилот од 70-те и 80-те години. И оваа есен остануваат во ...

Read More »

Каде да купите чизми-чорапи по пристапни цени за есен 2017

Секоја сезона си има свое омилено модно парче, а следејќи ги есенските колекции на популарните модни марки, без сомнение хит на оваа есен ќе бидат чизмите-чорапи. Застапени се во различни должини – со умерена висина, како и над колениците, но ...

Read More »

Црвените костими за капење се ѕвезди на плажите

Црвените костими за капење, дводелни или едноделни, се „маст хев“ за ова лето, а тоа го докажуваат и моделите на чии Инстаграм профили секојдневно осамнуваат вакви фотографии. Очигледно е дека Baywatch модата се врати, а убавиците се одважија да ги нагласат ...

Read More »

11 модели на фраерски панталони кои ќе ги носиме во преодната сезона

По разиграното и шарено лето, есента обично ни ги враќа неутралните и потемни нијанси, но не и овојпат. Според новите модели од колекциите на популарните хај-стрит модни марки, во постудените денови ќе носиме сепак и пастелни бои како и силни ...

Read More »

Машки модели на фармерки за лето 2017

Фармерките се главно модно парче во летниот период во машкиот гардеробер. Но какви се трендовите за ова лето и каков џинс нудат популарните модни марки. За кежуал излегувања остануваат и ова лето најомилени моделите кои изгледаат како да се постари, ...

Read More »

5 трендовски костими за капење од Х&М

Сезоната за на плажа е конечно тука, а Х&М нуди многу инспирации за лето 2017. Шведската модна марка објави нов тренди-водич во кој ги презентира „најжешките“ костими за капење. Водичот е насловен ‘Sunshine State’, а во него позира моделот Кора ...

Read More »