Tag Archives: модели

6 нови, романтични модни изгледи од Х&М

Романтиката го зема главното место во најновиот моден водич на Х&М. Популарниот бренд сега ни нуди романтични изгледи претставени преку фотосесијата наречена Novel Romance. Лелеави фустанчиња со карнери, плис и со цветен принт, но и бели – нежни, со тантела и ...

Read More »

11 пролетни сукњи што со задоволство ги носиме и лесно ги комбинираме

Пролетните колекции на популарните модни марки нудат разноличност на модели на миди и макси сукњи. Во колекцијата на Манго најдовме покласични модели кои се совршени за на работното место или пак, за вечерни излегувања, додека во колекцијата на Pull & ...

Read More »

10 најплатени модели во светот

Не само што се убавици, туку овие девојки заработуваат вртоглаво многу. Форбс ја објави листата на „златни девојки“ кои во 2016 година направиле големи заработувачки. На 10-то место се најде Кејт Мос со заработка од 5 милиони долари. Веднаш пред ...

Read More »

Венчаници 2017: Најубавите модели од луксузните модни марки

Од сирена-модели, со отворен грб и гламурни, до едноставни и минималистички, во колекциите за пролет/лето 2017 на луксузните модни марки препознаваме прекрасни креации. Годинава луксузните модни куќа ни нудат заводливи сирена фустани за денот на венчавката, обично се во бела ...

Read More »

4 модели на чевли кои мора да ги имаме оваа пролет (и ниеден друг модел не ни е потребен!)

Подготвени сте за новата пролет? Ние, едвај ја чекаме. Само уште да си ги набавиме 4-те неизбежни модели на чевли од новите колекции на популарните „хај стрит“ брендови и пролетта може да почне! За сезоната пролет/лето 2017 ќе може да ...

Read More »

Топ 3 најпопуларни чевли во 2016 година

Годината која изминува ни донесе многу нови модни трендови кај обувките кои доминираа на улиците. Сребрените чизмички и воопшто сребрените чевли беа меѓу главните ѕвезди на 2016 година, конкурентни на нив беа белите чевли во сите модели, но и патиките ...

Read More »

5 модели на костими за капење во кои изгледаме послаби

Костимите за капење знаат да ни додадат или одземат килограми, барем што се однесува на визуелниот впечаток. А некогаш токму тие 4-5 килограми ни претставуваат најголема мака за да се чувствуваме убави кога ќе отидеме на плажа. Па девојки, наместо ...

Read More »

Улична мода: Кога моделите не се на пистата…

Ни се допаѓа стилот на моделите кога не се на модната писта за време на париската модна недела, кожените јакни кои ги носат, супертесните фармерки, прекрасните чизми, необичните фризури… За разлика од глетките на модели кои чекореа по улиците на ...

Read More »

Моделите на миланските улици: Високи девојчиња во џинс

Додека на модната писта се случуваат ревиите на големите италијански модни марки, а на сцената ги гледаме жените кои го одземаат здивот, штом светлата се згаснат истите тие модели се трансформираат во она што навистина се – едноставни весели девојчиња ...

Read More »

Овие супермодели имаат необично хоби…

  Доминираат на модната сцена, но зад рефлекторите овие убавици се занимаваат со сосема други нешта во кои се подеднакво успешни. И тоа го прават со задоволство, за своја душа, односно од хоби. Фреја Беха Ериксен Данскиот модел Фреја Беха ...

Read More »