Tag Archives: модели

Како да се нашминкате како моделите на Маргиела од пистата

Со диви коси и откачен мејкап, моделте на ревијата на Мезон Маргиела на модната недела во Париз навистина отстокнуваа од се што видовме до сега. Иако вакиот изглед можеби ви се чини претеран, веруваме дека многумина брзо ќе го пробаат. ...

Read More »

Кога не се на пистата: Моделите преферираат (скинати) фармерки

Градот на модата, европскиот центар на модните агенции, деновиве пулсира во ритамот на Модната недела Милано. И додека гостите на ревиите дефилираат низ улиците во елегантни изданија, моделите од пистите, надвор од работното место, форсираат џинс, маички, патики и кожни ...

Read More »

Моделите на Модната недела Лондон, на улиците

Ќе ги препознаете? Овие слатки, витки, долгоноги девојчиња на модната писта се трансформираат во фигури кои за многумина се инспирација. А тие се сепак, само девојченца… Повеќето од нив кога не се на модната писта облечени се во фармерки, маички, ...

Read More »

Несовршен танц на топ моделите: Не пропуштајте го новото видео на Вог (ВИДЕО)

Видеото носи две пораки. Првата дека моделите не се совршени, а втората дека оваа сезона мора да облечете џинс. Спротивно на сите очевидни факти, моделите се девојки како нас, само неколку килограми послаби и десетина сантиметри повисоки. Ако не верувате, ...

Read More »

5 начини како да носите тексас јакна оваа пролет

Нова пролет, нови трендови. Ако се мислите каква тексас јакна да си купите, еве што велат трендовите. „Преголема“ јакна. Поточно, доволно голема за да изгледа како да е позајмена од вашето момче. Одлично одговара со џемпер под неа, но не ...

Read More »

Да се биде модел е далеку од гламурно

Ако работите како модел, значи дека треба да имате лице, а не мислење, објаснува моделот Јоми Абиола, основач на „Стенд ап фор фешн“. Веројатно го замислувате животот на манекенките вака – летови со приватни авиони, викенди во Париз и Милано, ...

Read More »

Модна недела Њујорк: Модели како пациенти избегани од операциона сала

Шминката на моделите може да биде многу чудна особено за време на модните недели. На неодамнешната ревија на модната недела во Њујорк, одржана на петок 13-ти, германската дизајнерка со грчко потекло Нина Атанасиу, го покажа трендот на шминка кој изгледа ...

Read More »

Како еден модел се подготвува за њујоршката модна недела

Денес се одбележува официјалниот почеток на модната недела во Њујорк, а моделите веќе на големо се подготвуваат да го издржат „маратонот“ на модните писти. Моделот Дијана Молдован постираше на Инстаграм видео од своите подготовки за модните ревии. Спринт на лента, ...

Read More »

10 андрогени модели во кои може да зјапаме со часови

Тешко ќе поверувате дека овие прекрасни лица (и тела) всушност припаѓаат на мажи. Ако се вратиме во 70-те години, Грејс Џонс беше пионер на ваквиот тренд, со своите нагласени јагодички и андроген изглед ги промени погледите на женската убавина, привлекувајќи ...

Read More »

Дали ги препознавате овие топмодели?

Пред да станат славни и да заработуваат по најмалку 10.000 долари дневно, и тие беа палави девојченца. Еве фотографски докази за тоа. Од Жизел Бундхен која сакала да танцува и рецитира до Кендис Свонепул која не се двоела од слаткото ...

Read More »