Тег архиви: моден водич

Новата колекција на Zara го форсира минимализмот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Моделот Лија Кабебе е главно лице во новиот тренди водич на Zara, насловен „Stay Minimal“. Модниот водич не советува да останеме во минималистички стил – кој е предност, за сезоната есен/зима 2019. Убавата Лија Кабебе позира во макси и мини ...

Повеќе »

На летен одмор со &Other stories

Ако патувате ова лето, инспирирајте се од новиот тренди водич на модната марка &Other stories преку кој ни сугерира како да се облечеме за годишните одмори. Модниот водич е насловен ‘Riviera Riders’, а модниот фокус е на стилот за годишните одмори. Од ...

Повеќе »

As I Am: Нова лежерна летна колекција од H&M

H&M продолжува да ги полни своите продавници со нови, летни модни парчиња. Новиот моден водич е насловен ‘As I Am’, и во него се претставени летни комбинации за лежерен стил. Маичките се во силни бои, како црвена и жолта, а ...

Повеќе »

8 нови модни изгледи од H&M за новогодишните забави

Модната марка H&M го лансираше новиот тренди водич со кој ни сугерира како да се дотераме за новогодишните забави. Водичот е насловен The Rich New Mix а содржи свежи модни комбинации соодветни за свечени пригоди, но без кичести детаљи. Колекцијата се фокусира ...

Повеќе »

5 трендовски изгледи од зимската колекција на Zara

Шпанската модна марка Zara ни предлага максималистички изгледи за оваа зима. Во новиот водич насловен „Lights Galore“ позира моделот Матјан Јонкмен презентирајќи ни комбинации од модни парчиња. Во центарот на вниманието се предименионираните бунди од вештачко крзно, цветните фустани и модните ...

Повеќе »

11 зимски стилови од H&M

Како што деновите стануваат постудени, H&M гледа понапред и ја предвидува модната зима. Всушност, конкретно нуди предлози како да се облечеме за кежуал пригоди во зимските денови. Новиот тренд-водич е насловен „Modern Eclectic“, а во него позираат моделите Венеса Муди и ...

Повеќе »

Кежуал изгледи од H&M: Плетки, капчиња, волна…за топли есенски денови

Модниот гигант H&M ја лансираше новата колекција која е посветена на кежуал изгледот за студените денови. Фокусот е на плетките, на џемперите, јакните, волнените капчиња, но сепак колекцијата е освежена и со интересни кошули со цветен принт, цветни мини фустанчиња кои ...

Повеќе »

Say It Loud: Нови есенски модни изгледи од H&M

H&M продолжува да ја збогатува есенската колекција, нудејќи ни нови модни изгледи. Овојпат модниот водич е насловен ‘Say It Loud’, а фокусот е на волнените палта, џемперите во силни бои и палтенцата од вештачко крзно. Карираните модни парчиња остануваат хит за ...

Повеќе »

5 викенд изгледи за жешко лето од &Other Stories

Ако барате инспирација за моден изглед во летните денови, но за деновите резервирани за забава, кои најчесто се во викендот или во периодот на годишниот одмор, инспирирајте се од новиот моден водич на модната марка &Other Stories. Насловен ‘Refine Casual Friday’, водичот ...

Повеќе »

Какви модни парчиња ни носи Зара за почетокот на есента

Модната марка Зара ја претстави колекцијата со која ја најавува есента. Едиторијалот е насловен City Lights, а содржи некои од трендовските модни парчиња кои ќе се носат во постудените денови. Фустани со нагласен струк, палта во силни бои, и високи ...

Повеќе »