Тег архиви: модна комбинација

Ангелот на Викторија сикрет носи бела блуза од новата колекција на MANGO

Топ моделот Роси Хантингтон е фотографирана на улица во Беверли Хилс облечена во елегантна модна комбинација. Изборот на згодната моделка е – миди здолниште на преклопување, кафени високи чизми и бел топ кој ги нагласува нејзините совршени гради. Белиот топ ...

Повеќе »

Изглед на денот: Бела Хадид во екстравагантна модна комбинација

Бела Хадид е одговорна за лансирањето на повеќе модни трендови, но овојпат изгледа и повеќе од шик. Манекенката во Рим се појави облечена во ектраваганта бела модна комбинација. Деколтето паѓа во преден план, но и уште еден посебен детаљ – ...

Повеќе »

Модни комбинации од новата колекција Erdem x H&M 

Најочекуваната колекција за оваа есен – Erdem x H&M во ноември ќе се најде во продажба во продавниците на Х&М, а дотогаш да погледнеме како може да ги комбинираме модните парчиња. Со фотосесија објавена во ноемвриското издание на „Ел“, Х&М ни ...

Повеќе »

Совршена есенска модна комбинација од Original Marines

Обравме за вас прекрасна модна комбинација за девојченца од есенската колекција на Original Marines. Модните парчиња се со апликации со пеперутки и внесуваат свежина, а материјалите се многу пријатни за носење, па може да бидете сигурни дека вашето девојченце ќе ...

Повеќе »

Колку просечно чини една модна комбинација на Ријана

Ако сакате да се облекувате како Ријана, сметајте на најмалку 20-на илјади евра по модна комбинација. Да ја земеме за пример модната комбинација (од фотографијава), која да не кажеме е една од полошите и поевтините, туку – нека биде – ...

Повеќе »