Тег архиви: Модна недела Њујорк

Улична мода: Најоригиналните модни изгледи на Њујоршката модна недела

Сезоната на модни недели, резервирана за февруари, започна со Њујоршката модна недела. Стилски инспирации видовме и на модните писти, и на улиците. Дождливото време не ги премисли њујоркчанките да покажат оригинални модни комбинации, гардероба во силни бои (наспроти сивилото на ...

Повеќе »

5 лекции од уличната мода

Што научивме од њујоршките улици за време на модната недела? Како да носиме некои парчиња облека во комбинација на која и не сме помислувале. Кожна јакна под крзнено палто Мери Џејн чевличиња со дебели хулахопки Не мора шал, може и ...

Повеќе »

Ѕвездите во првите редови на Модната недела Њујорк (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Новите колекции на големите модни куќи претставени на модната недела во Њујорк, беа проследени и од бројни ѕвезди кои седеа во првиот ред. Некои од нив убаво дотерани, други во лежерна комбинација на џинс и маичка, сепак сите љубопитни кон ...

Повеќе »

7 најголеми трендови од Модната недела Њујорк пролет 2016

Септемврискиот моден маратон продолжува во Лондон, Милано и Париз, но најголемите трендови за следната пролет веќе ги видовме на Модната недела Њујорк. Се разбира, листата ќе ја дополниме кога ќе завршат сите ревии и во другите три метрополи, а сега ...

Повеќе »

Што носеа модните уреднички на Модната недела Њујорк (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Модната недела во Њујорк ги собра уредничките на различни модни списанија и модни блогови од целиот свет. Популарните лица беа постојано опкружени со фотографи, а за нив модни утки како и да не се дозволени. Смели модни комбинации, специфични детаљи, ...

Повеќе »

Улична мода: Што носат њујорчанките, денес (ФОТОГАЛЕРИЈА)

И понатаму паралелни модни дефилирања на њујоршката модна сцена. Првите, на модните писти, а овие вторите, се случуваат на улиците. Многу нешта може да научиме од њујорчанките. За разлика од Италијанките за време на Модната недела во Милано, њујорчанките форсираат ...

Повеќе »

Од модната писта на улиците: Тие обични девојчиња, манекенки!

На модната писта изгледаат сериозно, со многу шминка, во скапи креации, со средени фризури, на високи потпетици…Но, зад таа маска стојат нежни лица, телесни градби на девојченца кое едвај ја пречекориле својата 18-та година од животот (некои веројатно и уште ...

Повеќе »

Улична мода: Њујорчанки знаат како треба

  Додека модната сцена на Модната недела во Њујорк станува пожешка, зад сцената се случува уште една паралелна сцена. Убавото време за време на Модната недела во Њујорк, лесно ги натера љубителките на модата уште малку внимание да им посветат ...

Повеќе »

Модна недела Њујорк: 9 лекции од уличната мода

И понатаму учиме за модните комбинации од уличната мода. Што за сега научивме од девојките со многу стил кои трчкаат од ревија до ревија за да сведочат на новите трендови кои познатите креатори ги презентираат на модните писти во срцето ...

Повеќе »

Милион „лајкови“ за Кендал Џенер само на њујоршката модна недела

Инстаграмот на Кендал Џенер посветен само на модната недела во Њујорк собрал неверојатни милион лајкови. Социјалните медиуми, особено Инстаграм беше главниот сервис преку кој за време на модната недела во Њујорк моделите ги споделуваа своите фотографии од нивната најангажирана работна ...

Повеќе »