Tag Archives: модна недела

Улична мода: Парижанките покажаа забавни модни комбинации

Модниот месец речиси завршува, но до тогаш да ја погледнеме модната улична сцена во Париз за време на модниот викенд. Парижанките покажаа забавни модни комбинации, интересни модни додатоци и „убиствени“ чевли на високи потпетици. И тука, како и во другите ...

Read More »

Стилот на Оливија Палермо за време на модните недели

Таа е секогаш гаранција за успешен моден изглед. Погледнете ги нејзините изгледи од неделите на модата од кои може да се инспирирате. Ниедна значајна модна ревија не може да помине без нејзино присуство. Оливија Палермо е на секој значаен моден ...

Read More »

Улична мода: Уште 20 инспиративни модни изгледи од Миланската модна недела

Неделата на мода во италијанската модна метропола Милано заврши, но добро е да „фрлиме“ поглед на уште неколку модни комбинации кои можат да ни дадат инспирација како да се дотераме во монотоните есенски денови. Правилото на силни бои против сивилото ...

Read More »

Стилот е во детаљите – Улична мода на Миланската модна недела

Вчера со ревијата на Долче и Габана заврши неделата на модата во Милано, но добро е да се навратиме на уличната мода и да погледнеме некои од впечатливите додатоци и обувки кои ги носеа Италијанките. Од црвени високи чизми до ...

Read More »

9 лекции од уличната мода на Миланската модна недела

Додека ревиите се случуваат на модните писти кои ги претставуваат трендовите за сезоната на потопли денови за идната година, на миланските улици може да се видат актуелните трендови за сезоната есен/зима 2017. И од Италијанките навистина има многу нешта да ...

Read More »

Улична мода: Италијанките ги следат трендовите – карирано, црвени високи чизми, кимоно…(ФОТОГАЛЕРИЈА)

Уличниот стил во модниот главен град на Италија, Милано, за време на Модната недела е навистина нешто друго, поразлично од другите модни метрополи. Комбинација е на бохо вибрации и луксузни кроеви, со посебен европски финиш. Високите потпетици се задолжителни, модните ...

Read More »

Улична мода: Модните комбинации на Британките за време на Лондонската модна недела

Редовно со нетрпение ја чекаме Модната недела во Лондон и тоа најмногу за да ги видиме модните комбинации на лондонските улици. И овој пат нема грешка – Британките повторно покажуваат дека за нив модата е забава. Неочекувано „спарени“ модни парчиња ...

Read More »

Улична мода: Уште 20 уникатни модни изгледи од Њујоршката модна недела

Вистинска модна драма се случуваше на њујоршките улици за време на Модната недела Њујорк. Преку успешните модни изгледи на њујорчанки ги гледаме актуелните трендови, но и се инспирираме како се може да ги комбинираме модните парчиња. Внимавајте на детаљите, тие ...

Read More »

10 модни лекции од уличната мода на Њујоршката модна недела

Септември, во светот на модата, означува двоен почеток – оној на новата сезона (есен/зима), но исто така е и месец кога почнуваат ревиите кои се одржуваат во неколку светски модни метрополи. Сезоната на ревии секогаш се отвора со модната недела ...

Read More »

Со спектакуларна ревија на Фенди заврши Недалата на висока мода во Париз

Крзно, цветови, свила, бисери, волна…, колекцијата на висока мода за сезоната есен 2017 од Фенди, зад која стои модниот гениј Карл Лагерфелд, не остави никого рамнодушен. Со оваа импресивна ревија се затвори Неделата на висока мода во Париз. Беа претставени ...

Read More »