Tag Archives: модна недела

Улична мода: Парижанките покажаа што е париски шик

Модните ревии се префрлија во Париз, а Французинките излегоа дотерани на улиците и покажаа многу стил. Елегантните модни комбинации доминираат на уличната сцена, за разлика од њујоркчанките – познати по експериментирањето, Италијанките кои шармираа со неочекувани модни комбинации, витките парижанки ...

Read More »

Уште 30 модни изгледи од миланските улици

Италијанките за време на Модната недела во Милано покажаа најразлични и често неочекувани модни комбинации. Се оди со се кога се во прашање боите, па дури и розово со црвено, сино со зелено, додека живописните силни бои зацаруваа на уличната ...

Read More »

Што се носи деновиве на миланските улици?

Високи потпетици! Насекаде на миланските улици за време на Модната недела во Милано. Убавите чевли со високи потпетици како да се резервирани за жителките на градот на шопингот кој овие денови дише во ритамот на модните трендови. Феминистичките маички кои ...

Read More »

Улична мода: Модна недела Лондон, фантастични модни избори на Британките

Многу бои и фантастични комбинации носат Британките на Модната недела во лондон која е во тек. Жолти или сјајно-црвени панталони, портокалови модни додатоци, бундички со вештачко крзненце во различни впечатливи нијанси, мрежести чорапи – кои сега се комбинираат и со ...

Read More »

10 модни лекции од првите редови на Модната недела во Њујорк

Какви се модните трендови и како да ги носиме, како да ги комбинираме? Овојпат модните лекции ги добивме од познатите лица кои беа на првите редови на Модната недела во Њујорк. Зелена, боја на годината! 30-годишната американска глумица Камила Бел ...

Read More »

Улична мода: „Убиствени“ изгледи на Миланската модна недела

Италијанките знаат како треба, особено кога е во прашање модата. Фантастични комбинации, различни стилови – од спортски преку шик до многу елегантни -, чевли од кои ќе ви се заврти во главата, но и бели кожени патики кои се носат ...

Read More »

Улична мода: Највпечатливо облечени мажи на Модната недела во Њујорк

Не ни помислувајте дека уличната мода за време на машката Модна недела во Њујорк е помалку инспиративна од европската. Њујоршката улична мода дефинитивно има сопствена нота – се комбинираат елегантни парчиња со панк парчиња. Ни се допаѓаат маичките и сакоата ...

Read More »

Улична мода: Кога моделите не се на пистата…

Ни се допаѓа стилот на моделите кога не се на модната писта за време на париската модна недела, кожените јакни кои ги носат, супертесните фармерки, прекрасните чизми, необичните фризури… За разлика од глетките на модели кои чекореа по улиците на ...

Read More »

Улична мода: Модните додатоци на миланската модна недела

Иако времето се погоди врнежливо за време на миланската модна недела, тоа не ги спречи Италијанките повторно да го покажат елегантниот стил и внимателно одбраните модни додатоци. Чевлите се посебна приказна! Марами, штосни чантички, впечатливи ремени, па дури и чадорите ...

Read More »

Улична мода: Италијанките суперелегантни на Модната недела

Вжештена улична мода на мисланските улици за време на Модната недела. И додека во Њујорк видовме девојки со „кул“ стил, а во Лондон девојки кои сакаат да експериментираат, Италијанките и понатаму остануваат совршено дотерани оправдувајќи ја девизата „италијанска елеганција“. Уживајте ...

Read More »