Tag Archives: модна недела

Модни лекции од њујоршките улици

Големото Јаболко деновиве ја слави модата и трендовите преку ревиите на Модната недела, а практични лекции за тоа што се носи и како да го носиме, добиваме од улиците на градот. Крзно Сите комбинации во кои крзното е во преден ...

Read More »

Улична мода: На њујоршките улици за време на Модната недела

Додека следиме што се случува на модните писти за време на Њујоршката модна недела, модна драма се одвива и на улиците на големиот град. Иако е сеуште студено, тоа не ги спречи посетителките на модната недела да го покажат својот ...

Read More »

Улична мода: Тие модни уметници, парижанките

Земете здив пред да се инспирирате од секој поединечен моден изглед. Овие девојки навистина знаат како треба. Додека на модната сцена се случуваат ревија по ревија, додека големите дизајнери ги покажуваат своите погледи на модниот свет за сезоната пролет 2016, ...

Read More »

Што носеа познатите на Модната недела Милано

Месецот на модни недели продолжува. А пред да се преселиме на париските улици и модни писти, да фрлиме еден поглед на креациите кои ги носеа познатите личности кои седеа во првите редови следејќи ги модните случувања во Милано. И вообичаено, ...

Read More »

Улична мода: Најдобрите изгледи (за сега) на Модна недела Милано

Модно дефиле на улиците во градот на модата, Милано, каде е актуелна модната недела. Весели бои, цветови, романтични комбинации, елегантни изгледи…, изгледа како во Милано да не е пристигната есен туку пролет. Женственоста на Италијанките, меѓу другото, се препознава и ...

Read More »

10 лекции од улицата на Модна недела Лондон

Ах, Лондон фешн вик, нели ви изгледа дека годинава е повозбудива? Ова е недела на нови колекции обележани со експериментирања – и уличната мода изгеда многу пожива. Секој понешто има да каже преку облеката која ја носи, да покаже и ...

Read More »

Улична мода:10 нови лежерни изгледи од Модната недела Њујорк, денес

Лежерност, лежерност и повторно лежерност. Њујорчанки покажаа како се носат лежерни комбинации во деновите на преодната сезона за време на Модната недела во Њујорк. И кој може да има нешто против лежерноста, удобноста и лесноносливоста…Инспирирајте се од галеријата.    

Read More »

Уште една Модна недела на листата на најголемите: Лондон Претколекции

На листата на најголеми модни недели во светот од годинава е додадена уште една Модна недела. Станува збор за лондонската недела на претколекции. Лондонската модна недела на претколекции ќе се одржува, почнувајќи од годинава, на 15-ти до 17-ти јуни. Првиот ...

Read More »

Може ли да го поминете модниот тест на Џими Кимел?

За неизвежбаното око, парчиња облека од њујоршката модна недела може да изгледаат како необични костими кои им се додаденина моделите со фотошоп. Од друга страна пак, фотошоп слави цели 25 години, па водителот вешто ги поврза двете актуелни работи за ...

Read More »

Модна недела Њујорк: Славните деца во првите редови (не се забавуваат баш)

Баш супер децата да се учат од мали нозе на галерии и модни ревии, ама да ги оставиме прво здраво да проодат. Не е за верување дека на славните парови им откажала бебиситерката денот кога морале да се појават на ...

Read More »