Tag Archives: модна недела

Преполни први редови: Сите ѕвезди на модните ревии во Париз

И покрај неодамнешните терористички напади во Париз и предупредувањата дека може да биде „погодена“ и модната недела, првите седишта на ревиите беа преполни со низа на актерки, модни блогерки и уметници. Од Кејт Хадсон облечена во црвен секси фустан од ...

Read More »

Ма каков дожд, овие модни зависнични зрачат како сонце

Иако прогнозите за времето ветуваа сонце, на миланската недела на модата, дожд колку ти душа сака! Ама кој ќе им застане на модниот пат на овие фраерки? Дождот не им ги поремети плановите на Италијанките кои на модните ревии пристигнаа ...

Read More »

Што може да се прави во Њујорк за време на модната недела

Њујорк отсекогаш се чувствувал како центар на светот за време на модната недела. Њујоршката модна недела ги собира љубителите на модата од сите страни на светот. Многу дизајнери доаѓаат тука за да ги изградат своите кариери, па креативноста во воздухот ...

Read More »

Што може да правите во Париз за време на модната недела

Пополнете си го времето на најелегантен начин доколку се наоѓате во Париз токму сега. Во тек е машката модна недела.   Од нови бутици преку прекрасата француска кујна и вино, еве што е ново и актуелно деновиве во Париз. Би ...

Read More »

Пет работи што може да ги правите во Милано за време на Модната недела

Што е ново во Милано? Што може да правите (што до сега не сте го правеле) за време на Модната недела во овој град. По три години реставрација отворен е Музејот Дуомо. Тука може да откриете се што до сега ...

Read More »