Tag Archives: модна ревија

Наоми, Џиџи и Бела Хадид на ревијата на Moschino x H&M 

Уште малку и колекцијата на  Moschino x H&M ќе биде во продажба во продавниците на H&M  низ светот, а во меѓувреме долгоочекуваната колекција беше претставена со модна ревија во Њујорк. Модната ревија, на која се појавија моделите Џоан Смолс, Вини Харлоу, Кендис ...

Read More »

Уникатна ревија Made in Macedonia: Cовремен дизајн накитен со минатото

Љубители на модата, бизнис сопственици,  академици, историчари, претставници на Владата и дипломатската елита – сите имаа можност синоќа во Музејот на Македонија да го проследат уникатното модно шоу, насловено  “Made in Macedonia: Cовремен дизајн накитен со минатото,” на кое се ...

Read More »

Недела на висока мода во Париз: Што се носи на „улиците“ пред ревијата на Диор

Престижниот моден настан – Неделата на висока мода во Париз, на кој пристигнуваат и голем број на познати лица, е во полн ек, а ревијата на Диор дефинитивно имаше најмногу обожаватели. Меѓу славните кои ја посетија оваа ревија беа и ...

Read More »

Дојран ресорт: Македонските дизајнери со хуманитарна ревија за жртвите од поплавите

Македонските дизајнери ги прикажаа своите креации пред дојранската публика во рамките на модната вечер „Дојран ресорт“ која се одржа на плажата на хотелот „Романтик“.  На вечерта со хуманитарен карактер за жртвите од неодамнешните поплави, учествуваа „Emili Exclusive Design“, Јована Филиповиќ, ...

Read More »

Моден блесок со дизајнерката Ива Спасовска „Осмели се да блеснеш”

  На 26-ти март, во салонот на Форд  Мида Гранд Моторс, со почеток од 20 часот, ќе блесне женственост, на ревијата на екстравагантната дизајнерка Ива Спасовска, која ќе сподели со присутните 30 креации со задоволив раскош и неодолив сјај, како дел ...

Read More »

Македонски и бугарски фабрики преку модни ревии до заеднички бренд

Девет модни ревии на македонски и бугарски текстилни фабрики се одржаа во галеријата „Безистен“ во Штип вчеравечер, во насока на градење на зеднички регионален бренд и поставување подобри стандарди во текстилното производство. На настанот организиран од македонскиот Текстилен кластер во ...

Read More »

Спектакуларната ревија на Викторија сикрет се враќа во Њујорк

Откако ги промовираа 10-те нови ангели пред некоја недела, модната компанија за долна облека ја објави веста за организирање уште една спектакуларна модна ревија во Њујорк за да ја прослави 20-годишнината. За да го прослави 20-от роденден, ревијата на Викторија ...

Read More »

Lisca со модна ревија на плажата Куба Либре

На плажата Куба Либре во Охрид се одржа голема модна ревија на костими за капење на Lisca. Во убавата латино атмосфера десет манекенки од Модното студио Црнокрак ги презентираа моделите од најновата колекција на оваа марка за долна облека и ...

Read More »

Колекција отпорна на папараците: Викторија Бекам со модната ревија (пак) го освои Њујорк

Новата колекција на популарната креаторка ги воодушеви критичарите. На њујоршката модна недела Викторија Бекам ја претстави својата колекција за есен/зима 2014. Новата колекција на Викторија Бекам се разликува од препознатливите, претходни колекции и со тоа покажа дека на нејзината модна ...

Read More »