Tag Archives: модна утка

Модна утка на Меланија Трамп во Египет

Во последниве недели, Меланија Трамп го привлекува вниманието со неколку, последователни модни утки. Најсвежа од нив е изборот на гардероба во која позира пред пирамидите во Египет. На добиените критики кои го вжештија Интернетот, таа ќе одговори – „Посакувам луѓето ...

Read More »

„Кежуал“ изгледот на Ким Кардашијан – модна утка

Популарната Инстаграм девојка Ким Кардашијан изгледа дека овојпат не се советувала со својот сопруг како да се облече пред да „тркне до продавница“. Фотографирана во Холивуд, таа е облечена во тесен, екстра-мини црн фустан кој акцентот го става на нејзините ...

Read More »

Утка на денот: Меланија Трамп и салонките со вртоглаво висока потпетица

На социјалните мрежи се појави лавина од забалешки за изгледот на Меланија Трамп при посетата на Тексас, во времето кога е погоден од ураганот Харви. Имено, госпоѓа Трамп пристигнала со салонки на вртоглаво висока и тенка потпетица, а носење вакви ...

Read More »

Модна утка на Селена Гомез: Костим за капење што додава килограми

Шармантната глумица и пејачка Селена Гомез деновиве ужива на плажите во Мексико, и се изгледа совршено освен костимот за капење. И покрај славата и парите, очигледно дека Гомез донела лоша одлука при изборот на костимот за капење. 22-годишната глумица (висока ...

Read More »