Тег архиви: модни додатоци

Модни додатоци од Dolce & Gabbana за пролет 2019

Италијанската луксузна модна марка Dolce & Gabbana ја претстави рекламната кампања за модни додатоци дизајнирани за пролет 2019. Кампањата е снимена на сицилијанските богати пазари од фотографсото дуо Браќа Морели, а пред објективот позираат убавиците Бјанка Балти, Алана Фелизберо, Кјара Шелси, ...

Повеќе »

Топ 10 модни додатоци од REPLAY за есен/зима 2018/19

Урбаната модна марка REPLAY, покрај фраерски модни парчиња, и оваа сезона ни носи интересни модни додатоци кои ќе го подигнат секој стајлинг. Шалчиња, ракавици, капи и ремени изработени од врвни материјали и со префинет дизајн, што друго би можеле да очекуваме ...

Повеќе »

Топ 12 модни додатоци од H&M во жолта нијанса за лето 2018

Жолтата е една од најпопуларните бои за лето 2018, а ако не сте љубител на модни парчиња во силна жолта нијанса, тогаш украсете се со модни додатоци! Во новата колекција Х&М ни носи низа на чевли, накит и чанти во ...

Повеќе »

Пролет со модните додатоци и чевли од Mango

Манго ја најави својата пролетна колекција посветена на модните додатоци, во која може да се најдат и неколку чифта обувки. Колекцијата е во знакот на елеганцијата и минимализмот и уште еднаш ја оправдува „титулата“ на Манго за најпопуларна модна куќа ...

Повеќе »

Дотерани со стил: Модни додатоци од зимската колекција на MANGO

Декемвриската празнична сезона е пред нас, па време е да почнеме да размислуваме – ако не за ново парче гардероба – сигурно за нов моден додаток кој ќе го освежи модниот изглед. Во новата колекција на Манго модните додатоци се ...

Повеќе »

REPLAY има супер чанти за оваа есен!

Модната марка REPLAY во есенската колекција ни нуди различни модели на чанти и ранци кои обединуваат неколку стилови. Играта не е само во дизајните, туку и во боите, па така оваа есен не мора да се одлучиме за класична неутрална нијанса, ...

Повеќе »

Модните додатоци ве откриваат: Еве што зборуваат за вас…

Каква порака на околината остава на пример, вашата голема чанта или впечатливите обетки? Ако секогаш носите : голема чанта чанта Можеби вашите пријатели веќе се подбиваат со вас поради вашите огромни чанти , но тоа не треба да ве загрижува. ...

Повеќе »

7 работи кои ќе ве издвојат со стил на плажа

Специфичен стил дури и на плажа може да се постигне со една иста финта. Во тоа барем секојдневно не уверуваат светските модни блогерки, кои со стилот се издвојуваат од другите девојки, а всушност сите користат слични трикчиња за уникатен изглед. ...

Повеќе »

Облека и модни додатоци за на плажа од Women’secret

Се разбира дека ни е важно како изгледаме на плажа, а нашиот изглед секако дека не го прави само костимот за капење. Модните додатоци, чантите, накитот и облеката која ја носиме врз костимот за капење го дефинираат нашиот целосен изглед, ...

Повеќе »

Поглед одблизу на пролетната колекција на C&A

Ги сакате пастелните бои? Тогаш ќе ја обожавате новата колекција на C&A. За потоплите денови C&A ни нуди широк избор на фустани со секакви форми. Секое парче е забавно и лелеаво, а макси фустаните и фустанчињата со спуштени раменици – да се ...

Повеќе »