Тег архиви: модни парчиња

Модни парчиња од MANGO инспирирани од стилот на 70-те години

Француската манекенка Жозефин л Тутор е главно лице во есенската кампања на Манго, инспирирана од стилот на 70-те години. Белата, кафената и сивата нијанса се главни протагонисти во есенската колекција на популарната шпанска модна марка Манго. Дизнајнерите не навраќаат на ...

Повеќе »

Поглед на есенската колекција од Massimo Dutti (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Андреја Џакону е лице во есенската колекција на Massimo Dutti. Модниот водич е насловен  First View Report.  Масимо Дути го објави модниот водич во кој ги презентира есенските модни парчиња и ни дава идеи како да ги комбинираме. Колекцијата е инспирирана од ...

Повеќе »

Како да ги комбинирате зелените модни парчиња од есенската колекција на &Other Stories

Модната марка &Other Stories ја надополнува есенската колекција со зелени модни парчиња, најавувајќи ја зелената нијанса за тренд.  Есента повикува на промена на палетата на бои. А овој месец, &Other Stories го форисра зелениот тренд со нијанси кои асоцираат на природа и ...

Повеќе »

Носиме жолто оваа пролет: Најпривлечни модни парчиња од популарните „хај стрит“ марки

Пролет во жолто? Супер. Одлична модна детоксикација после сивилата на студените денови. Првите сончеви денови ги дочекуваме во модни парчиња во жолта нијанса. А на наше задоволство, лесно ги наоѓаме во пролетните колекции на популарните „хај стрит“ модни марки, од ...

Повеќе »

Топ 10 елегантни, црни модни парчиња од GUESS

Елегатно модно парче во црна боја секогаш е добредојдено во женскиот гардеробер. Тие се вистински спасители кога се двоумиме што да облечеме, што со што да искомбинираме, а најмногу не „спасуваат“ во свечените пригоди кои бараат да изгледаме отмено и ...

Повеќе »

Барате светкави модни парчиња за празничната сезона? Еве 25 идеи каде да ги купите

Светките се најзабавните детали на облеката кога се во прашање забавите, а декемвриската сезона пред нас е полна со празнични прославувања, веселби и дружења. Годинава, светкави модни парчиња лесно ќе најдете во зимските колекции речиси на сите популарни модни марки, ...

Повеќе »

11 модни парчиња од есенската колекција на MANGO по кои сите лудуваат

Од големата есенска/зимска понуда на популарната модна марка MANGO, одвојуваме топ 11 трендовски модни парчиња без кои е незамислива модната претстојна сезона. Од чанти со суперпопуларниот змијски принт, до кожени високи чизми над колениците, карирана кошула-фустан, каубој чизми, „теди“ палто…, еве ...

Повеќе »

10 најпосакувани модни парчиња за есен од MANGO

На листата на најбарани есенски модни парчиња од MANGO се топлите палта и јакни со ефект на кожа, но тука се и неколку трендовски фустани за постудениот дел од годината. Апсолутен хит е волненото палто со ремен, достапно во две бои ...

Повеќе »

12 ленени модни парчиња од MANGO и од ZARA

Ленот е најпријатен материјал за жешките летни денови, а убави ленени модни парчиња најдовме во Манго и во Зара. Познато е дека во текот на летото треба да се избегнуваат синтетичките материјали, бидејќи кожата не дише, а уште попознато е ...

Повеќе »

Топ 5 модни парчиња од H&M во црвена боја

Бојата на страста – црвената и годинава се издвојува како најпосакувана за летната сезона. Модниот гигант Х&М во летните колекции не ги заобиколува ни овојпат модните парчиња во џиш црвена боја. Дизајните се младешки и весели, додека цените примамливи. Еве ...

Повеќе »