Tag Archives: модни трендови

Деми Мур блеска од страниците на WSJ: „Бев многу болна“

56-годишната глумица позира за едиторијалот и насловната страница на октомвриското издание на списанието WSJ. Фотографирана од Кас Брд, Деми Мур ги претставува есенските трендови на „кежуал“ облека од луксузните модни марки Луј Витон, Александер Ванг и Гучи, како и од „хај ...

Read More »

Ања Рубик ги претставува најголемите трендови од ZARA за есен/зима 2018/19

Студените денови се зад аголот, а Зара се фокусира на плетките и волната за сезоната која следува – есен/зима 2018/19. За есенскиот каталог позира топ моделот Ања Рубик во десетина модни комбинации. Од боите најинтересни се металик нијансите, додека сукњите ...

Read More »

5 причини зошто да престанете да се грижите за модните трендови

Живееме во време исполнето со фотошопирани модели облечени во скапи, блескави алишта кои ги промовираат последните модни трендови. И се тоа е во ред, додека не станеме опседнати од идејата да ги набавиме тие нови парчиња облека. По можност сите ...

Read More »

Модни трендови за пролет/лето 2014: мажи во смели бермуди

Потоплите денови се пред нас и време е да ги покажете своите нозе, мажи. И годинава бермудите ја имаат главната улога за оваа сезона. Сепак, не е лесно да се одличите кога и во каква комбинација да ги облечете. Дека ...

Read More »