Тег архиви: модни

Ова се најдобрите 25 модни колеџи во 2019 година

Модните школи се иднината на модниот систем, местата каде се сее семето на креативноста но, и на менаџментот применет во уметноста на облекување. За оние кои сакаат да се запишат во модно училиште во Европа или во САД,  адресите се ...

Повеќе »

Црвен тепих: Модните изгледи на Мет Гала

Во њујоршкиот музеј Метрополитан традиционално и годинава се одржа настанот наречен Мет Гала кој на едно место го собира кремот на модниот свет. На црвениот тепих на Мет Гала синоќа продефилираа во најразлични креации голем број на ѕвезди од вкупно ...

Повеќе »

Што носат модните уреднички на Модна недела Лондон

Од Њујорк, модните уредници се префрлија во Лондон да ги следат ревиите на кои се претставуваат пролетните колекции на познатите креатори. Често „ловени“ од фотографите, модните уреднички секако се дел што ја прави возбудливата игра на стилови и трендови зад ...

Повеќе »

Што носеа модните уреднички на Модната недела Њујорк (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Модната недела во Њујорк ги собра уредничките на различни модни списанија и модни блогови од целиот свет. Популарните лица беа постојано опкружени со фотографи, а за нив модни утки како и да не се дозволени. Смели модни комбинации, специфични детаљи, ...

Повеќе »

7 плус-сајз блогерки кои ја редефинираа убавината

Овие 5 успешни девојки се едни од највлијателните модни блогерки кои форсираат „боди позитив“ и ја редефинираат женската убавина. Блогерството денес им е професија од која одлично заработуваат. Габи Грег во 2008 година го започна блогот Габифреш. Не можела да ...

Повеќе »

Модни трикчиња за да го сокриете вишокот околу стомакот

Неколку килограми плус и тоа наталожени на и околу стомакот знаат да претставуваат вистински проблем кога изборот на гардероба е во прашање. Но ако ги знаете овие правила, сигурно се ќе стане многу поедноставно. Блузи „сечени“ под градите Ваквите блузи ...

Повеќе »