Тег архиви: мокасини

Топ 12 мокасини од есенските колекции на популарните модни марки

Ги обожаваме во сите сезони бидејќи се лесни и комотни за носење, а додаваат шарм на секоја модна комбинација. Па, ако сте во потрага по совршен нов чифт на мокасини, повелете 12 идеи. Во есенските колекции на популарните „хај стрит“ ...

Повеќе »

Листа на желби: Златни и сребрени мокасини од BATA

Барате добар чифт мокасини, ем квалитетни ем фраерски? Ние веќе најдовме. Во Bata. Со проверен квалитет препознатлив за модната марка Bata и модерен дизајн и нијанса – овие кожени мокасини ги ставаме први на нашата шопинг листа на желби. Впечатливи се ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Мокасини од BATA

Дефинитивно, најфраерските мокасини ги најдовме во Bata. Два модела на мокасини од кожа кои ќе ја разубават секоја модна комбинација – едните со трендовски карнерчиња, а другите со фенси панделка. А толку се удобни што со нив може да бидеме ...

Повеќе »

Оваа есен носиме мокасини – Каде да ги најдете најубавите

Мокасините и оваа сезона продолжуваат да бидат омилено парче обувки особено за првите есенски денови. Лесни и удобни за носење, во нив може да го поминеме без мака работниот ден, па дури и по него да продолжиме да се забавуваме. ...

Повеќе »

Машки мокасини од Bata за отмена лежерност

Кога се појавија во 30-те години на минатиот век, беа симбол на луксузот и елеганцијата, а и денес се одраз на шармот и добриот вкус. На многумина им се омилени поради нивната удобност. Фактот дека се комотни и практични, како ...

Повеќе »

Време е за мокасини: предностите и мааните на чекорењето „во воздух“

Иако многумина ќе речат дека мокасините и никогаш не излегле од мода, оваа сезона ни се наметнуваат како задолжителен чифт чевли и тоа не само за мажите, како што порано беше. Со нив – да, ќе чекорите како да лебдите, ...

Повеќе »