Тег архиви: Моника Белучи

Моника Белучи во драматичен фустан со „анимал“ принт од Alexandre Vauthier

Сексапилната глумица Моника Белучи го привлече вниманието кога се појави на ‘Diner du Cinema Madame Figaro’, настан одржан во Париз. Модниот избор на настанот беше драматичен, сатенски фустан со трендовски „анимал“ принт од Alexandre Vauthier. Изгледот е заокружен со црна „шанел“ чантичка ...

Повеќе »

Кој е Николас Лефевре, новата љубов на Моника Белучи?

По бракот со Винсен Касел кој траеше 19 години и во кои се родија две деца, италијанската глумица Моника Белучи најде нова љубов. Неодамна Белучи беше фотографирана со новата љубов – 18 години помладото момче Николас Лефевре.  Двојката е фотографирана ...

Повеќе »

Изглед на денот: Моника Белучи во „Диор“ од глава до пети

На Модната недела во Париз, на ревијата на Диор, блесна 54годишшната глумица Моника Белучи. Глумицата беше облечена во впечатлив, црвен, кожен мантил кој го носеше како фустан, секако со потпис на Диор, компанија за чии козметички линии беше заштитно лице ...

Повеќе »

Моника Белучи, Ева Херцигова, Изабела Роселини, Ешли Грем…бројни ѕвезди во новата кампања на Dolce&Gabbana

Dolce&Gabbana ја претставија кампањата за колекцијата пролет/лето 2019. За потребите на кампањата, италијанската модна марка ангажираше дури седум фотографи. Со минатогодишните скандали на социјалните мрежи и откажувањето на ревијата во Шангај, времето ќе покаже што понатаму ќе се случува со ...

Повеќе »

Моника Белучи стана фатална „блондинка“

54-годишната италијанска глумица Моника Белучи ја потсрижа косата и стана русокоса. Оваа трансформација на Белучи е за потребите на снимањето на францсуката телевизиска серија ‘Call my agent’. Во новата сезона на популарната серија Белучи има една од главните улоги. Глумицата ги постираше ...

Повеќе »

Диета која прави чуда: Како до совршена фигура како Моника Белучи

Оваа диета ветува дека телото ќе доживее промени исто како да сте биле на липосукција. Моника Белучи и Џенифер Анистон се ѕвездите кои ја практикуваат липосукциската исхрана. Како што објаснува Кенан Мандра, нутриционист од компанијата „International Health“, кој ја усовршил ...

Повеќе »

Раскошната Моника Белучи блесна на ревијата на Долче и Габана

Експлозија од бои, цветови, точки и модели во стилот на Фрида Кало – така помина ревијата на Долче и Габана на миланската модна недела. На модната писта се појавија најбараните модели на денешницата – Сара Сампајо, Емили Ратајковски, Ешли Грем, ...

Повеќе »

Моника Белучи „пука“ од женственост во фотосесијата за Esquire

Сексапилната глумица Моника Белучи ја краси насловната страница на августовското издание на списанието Esquire. За еден месец ќе наполни 54 години, но годините не се никаков проблем кога е таа во прашање. Напротив. Посекси од кога и да е, италијанската глумица ...

Повеќе »

Моника Белучи позира во шик модни комбинации за „Ел“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Глумицата Моника Белучи ја краси насловната страница на јулското издание на францускиот „Ел“. Италијанската убавица за едиторијалот позира во модни парчиња од есенските колекции на луксузните модни марки – Изабел Маран, Гучи и Мајкл Корс. На фотографијата на насловната страница ...

Повеќе »

Изглед на денот: Моника Белучи во црн фустан од Долче и Габана

Моника Белучи повторно се покажа во најдобра форма на премиерата на „Млечниот пат“ која се одржа во Лос Анџелес во средата (31-ви јануари). Италијанската актерка беше облечена во црн фустан со набори, од Долче и Габана, со сирена крој и ...

Повеќе »