Тег архиви: морски плодови

3-дневна диета со риба за минус 3 килограми

Диетата со риба спаѓа во групата на најуспешни диети, лесна е за држење и гарантира успех, а особено е погодна за топлите денови. Се држи само три дена, а може да се повтори по една недела, во зависност колку килограми ...

Повеќе »

Викенд мени: Рижото со морски плодови

Потоплите денови бараат и полесна храна, а медитеранската кујна е совршена за овој период од годината. Подгответе рижото со морски плодови онака како што го прават Италијанците. Потребни намирници – 400 грама ориз, 150 грама грашок (може, но и не ...

Повеќе »