Tag Archives: МТВ награди

Најубавите модни изгледи на MTV Europe Music Awards 

MTV EMA 2018 се одржаа во Билбао, Шпанија, а на црвениот тепих (или подобро кажано – на розовиот тепих) продефилираа бројни ѕвезди од интернационалната музичка сцена, дотерани во свечена облека. Доминираа ексцентричните модни избори, како и поп стилот. Годинава не ...

Read More »

Џенифер Лопез доминантна на црвениот ќилим на МТВ Видео музичките награди

Танчерското тело на Џенифер Лопез нагласено со прекрасната сребрена креација на либанскиот дизајнер Чарбел Зое ги собра сите погледи на црвениот ќилим на доделувањето на МТВ видео музичките награди. Ким Кардашијан се појави во етно креација со потпис на Балман, ...

Read More »