Tag Archives: Мурад

Вечерни тоалети | Кој е трендот за ЛЕТО 2020

Откако помина само месец од почетокот на зимата, ги претставуваме летните трендови. Да се стоплиме овие студени денови мислејќи на летните ноќи. Тие се топли, инспиративни, романтични и дотерани со совршените вечерни тоалети на Зухаир Мурад. Како и секогаш, фантастичниот дизајнер ...

Read More »

Софија Вергара во венчаница од Зухаир Мурад

Познато е дека сексапилната глумица Софија Вергара наскоро ќе прави свадба, а сега е позната и креацијата на венчаница која таа ќе носи. За дизајнер за венчаницата го избрала Зухаир Мурад. Не ретко глумицата сме ја гледале на црвените ќилими ...

Read More »