Tag Archives: начини

Говорот на кучињата: Како ни го покажуваат нивното „те сакам“

Нашите омилени четвороножни пријателчиња ни зборуваат, иако немаат говор. Се разбира,  ние понекогаш сме малку „расеани“ и ги губиме многу важните пораки што ни ги испраќаат, континуирано, во секое време од денот. Особено, постојат неколку начини на кои кучињата ни кажуваат ...

Read More »

6 природни лекови против затнат нос кои делуваат брзо и ефикасно

Ниските температури и сезоната на грипови очекувано можат да предизвикаат „затнат“ нос кој пак ни создава нервоза поради отежнатото дишење. Не посегнувајте веднаш по капки за нос зашто постојат многу делотворни природни начини за да го исчистите и „отнете“ носот. ...

Read More »

5 начини на кои овесната каша нема да ве ослабне, туку ќе ве здебели

За многумина омилениот здрав појадок – овесна каша соодветен е за диетите, но не во секоја „ситуација“. Без разлика на сите нејзини предности (не само за фит линија туку и за сјај на кожата и косата), овесот има и недостатоци. ...

Read More »

Парео, неодолив моден додаток за плажа: Како да го носите на различни начини

На Тахити пареото е дел од традиционалната женска носија, за останатите жени во светот ова парче – материјал е неизоставен дел од летото кое асоцира на плажа, сонце и море. Најубаво е кога е шарено, со многу бои и цветни ...

Read More »

12 необични начини за намалување на гладот

На диета сте, а добивате желба за грицкање. Знаете дека вечерата ќе биде за еден час, но не можете да си помогнете. Сакате нешто да грицкате и тоа веднаш! Сепак не сте беспомошни. Прочитајте ги 12-те крајно невообичаени начини за ...

Read More »

Убавите „летни“ тела за на плажа се креираат во зима: 5 начини како

Познато ви звучи поговорката „Убавите тела за на плажа се креираат во зима“? Ако до сега случајно не сте ја чуле, време е да ја запомните. Зашто навистина е така. Иако топлата зимска гардероба, палтата и предимензионираните џемпери, успеваат да ...

Read More »

7 начини како ни користи сода-бикарбоната во секојдневието

Постојано читаме за неверојатни лекови, магични чаеви, козметички препарати од неверојатни состојки и други „направи сам“ работи, но во повеќето случаи се останува само на читање или неверување. Можеби и со право, затоа што денес може да се прочита се ...

Read More »

6 нови начини како да го носите стариот џемпер

Го изгустиравте стариот џемпер кој веќе го носите неколку зимски сезони? Еве шест идеи како да го освежите изгледот. Наредете што повеќе броша на него.       Носете го под летен фустан Искомбинирајте го со кошула со драматична крагња ...

Read More »