Тег архиви: наградени

Врвните вина на „Тиквеш“ освоија нови 13 медали и признанија за својот квалитет

  На еден од најмасовните и секако најпрестижни светски вински натпревари – „Интернешенел Вајн Челинџ“ (IWC–International Wine Challenge) што се одржува во Лондон, врвни вина на винарската визба „Тиквеш“ освоија 13 медали и признанија, со што го надминаа минатогодишниот успех. ...

Повеќе »