Тег архиви: најдобри

Ова се најдобрите 25 модни колеџи во 2019 година

Модните школи се иднината на модниот систем, местата каде се сее семето на креативноста но, и на менаџментот применет во уметноста на облекување. За оние кои сакаат да се запишат во модно училиште во Европа или во САД,  адресите се ...

Повеќе »

Прогласени најдобрите ресторани од кампањата Недела на храна #СкопјеГурман

Водечката компанија за е-трговија, Grouper.mk неодамна ја организираше најголемата кампања за ресторани во Македонија која го претвори Скопје во најгурманско место до сега, насловена како Недела на Храна #СкопјеГурман. Во кампањата земаа учество над 60 ресторани кои ги понудија своите ...

Повеќе »

Топ 11 козметички производи за нега на кожа кои треба да ги имаме (или барем да ги пробаме)

Секојдневно на козметичкиот пазар се појавуваат нови производи за нега на кожа и лице, но некои од нив проверено се фантастични! Достапни во продажба по пристојни цени, во овие 11 производи „се колнат“ и дерматолозите, а ги користат и славните ...

Повеќе »

DASH диетата најдобра за 2017, еве ги останатите топ 5

US News & World Report ја објавија листата на најдобри диети за 2017 година. По седми пат последователно диетата DASH е на првото место на најдобри, најефикасни и најздрави диети. Даш диетата се реализира во две фази. Првите две недели се темелат ...

Повеќе »

Најдобри машки и женски парфеми за 2017 (Според Академијата на парфеми)

Секоја година Академијата на парфемите од Милано ги прогласува најдобрите парфеми за тековната година, па и овојпат ги објави 10-те фаворити во машка и во женска конкуренција. Еве ја листата на победници. Најдобри женски парфеми за 2017 Bulgari Rose Goldea ...

Повеќе »

10 најдобри течни пудри во светот

Ако се прашувате која пудра има одлична покривност, а истовремено и го негува лицето, конечно го добивме одговорот од познатите мејк-ап мајстори кои ја составија листата на најдобри пудри во светот. На листата се најдоа 10 пудри од познати козметички ...

Повеќе »

12 најдобри маскари според обликот на вашите трепки

Да се одбере и погоди добра маскара е подеднакво исто како да се погодат добар пар фармерки кои супер ни стојат. Ако сеуште се прашувате зошто пак сте ја „утнале“ маскарата, верувајте дека не е до нејзиниот квалитет, туку до ...

Повеќе »

Топ 3 најдобри и најлоши диети за есенската сезона

Често во постудените денови наталожуваме по неколку килограми, конзумираме потешка храна, повеќе слатки, помалку прошетки. Но, ако веќе одлучите да си ја сочувате тежината или да ослабете во текот на сезоната есен/зима, проверете кои се 3 најлоши и 3 најдобри ...

Повеќе »

Топ 5 најдобри природни козметички производи за 2015

Листата на најдобри природни и органски производи за 2015 година содржи производи за убавина и нега кои за жал нема да ги најдете во нашите парфимерии, но доколку сте заинтересирани да ги набавите, тоа може да го направите преку Интернет, ...

Повеќе »