Tag Archives: Најк

Nike GO FlyEasy – патики со иновативен систем за брзо обување и собување

Треба да излезете набрзина до дворот или до блиската продавница и треба да обуете некои чевли без да губите време за обување и досадното врзување врвци? Ова е моделот патики за вас! Најновиот модел патики на Најк(Nike), GO FlyEasy ви ...

Read More »

Најк ги повлече производите поврзани со Коби Брајант од продажба

Неверојатно е и да се помисли, по веста за смртта на Коби Брајант, во неделата на 26. јануари, има фирми кои не изгубија време и се обидоа да заработат. Цените на облеката и додатоците поврзани со спортистот се зголемуваат на ...

Read More »

Nike ќе продава „екстра ларџ“ градници за вежбање

Земајќи го предвид здравиот живот и поттикнување на спортски активности кај гојазната популација, спортската марка Најк од ова лето воведува нови, поголеми конфекциски броеви во колекцијата на спортски градници. Од 2014 година, Најк стана спортски лидер во производство на градници ...

Read More »

Поглед на извонредната колекција на Вирџил Абло за Серена Вилијамс за US Open

Тениската шампионка Серена Вилијамс ќе носи креации на Вирџил Абло за US Open натрпеварите овој месец. Нов ден, нова одлична соработка на Вирџил Абло, 38-годишниот американски дизајнер кој е уметнички директор на Луј Витон, но и извршен директор на миланската модна ...

Read More »

Сите лудуваат по женскиот модел на патики Nike Air Jordan

Nike ја лансираше првата колекција на Air Jordan патики за жени. Колекцијата е резултат на соработката на спортскиот гигант со списанието Вог, а самите патики се инспирирани од Ана Винтур. Култните патики од Најк, кои ги обожуваат раперите и спортситите, конечно ...

Read More »

NIKE дизајнира специјална тениска облека за Серена Вилијамс по тешкото породување

Црната пантерка се враќа на терен по породувањето. Облечена во спортска опрема дизајнирана од високо-тешнолошка ткаенина, таа ја посветува победата на сите мајки кои имале проблеми со раѓањето и воопшто на сите жени кои мораа да се опорават од тешки ...

Read More »

„Најк“ патики со 15.000 „сваровски“ кристали, по цена од 6.500 долари

Познато е дека „Најк“ создава врвни патики, но веруваме, никогаш не сте виделе еден ваков пар. Овие „Ер Џордан 1″ од светски познатата спортска компанија се дизајнирани од уметникот Даниел Џејкоб. Скулпторот и претходно дизајнирал блескави патики, но како одговор ...

Read More »

Пастелни патики од новата колекција на Nike

Таканаречните „олд скул“ патики остануваат во мода и оваа сезона, но овојпат тие се во пастелни бои. Вакви модели се достапни во пролетните колекции на Пума и Фила, а ги има и во новата колекција на Најк. Хит модел за ...

Read More »

NIKE патики кои сами се врзуваат: „Враќање во иднината“ стана реалност

Лани, Најк привлече големо внимание кога ги најави патиките инспирирани од филмот „Враќање во иднината“ – патики кои сами се врзуваат. Сега веќе се знае и датумот кога ваквите патики ќе бидат достапни во продажба – 28 ноември. Најпрво ќе бидат ...

Read More »

Листа на желби: Очила за сонце Најк во силни бои

Најк ја најави новата колекција на очила за сонце „Вижн“ за пролет 2015 година, наменета за мажи, жени и деца, а истовремено ја претстави и актуелната, зимска колекција СБ за мажи и жени. Интересни рамки и некласични силни бои – ...

Read More »