Тег архиви: најпродавани

Топ 5 најпопуларни женски парфеми во 2018 година

Листата на најпопуларни, а со тоа и најрподавани парфеми за 2018 година е објавена, а на врвот повторно се најдоа парфемите од луксузната куќа Шанел. За вкусовите секако не се дискутира, но очигледно дека „Шанел“ и минатата година успеа да ...

Повеќе »

Топ 10 најпродавани женски парфеми во 2017

Fragrance Foundation ги објави резултатите од најпродавани парфеми во текот на годината која изминува. Сосема очекувано, првото место го зазеде парфемот од култниот бренд Шанел, со цветна миризба насловен „Chance“. Во продолжение погледнете ја листата на најпродаваните 10. 2. “Coco ...

Повеќе »

Топ 3 најпродавани женски парфеми во 2017 година

2017 година ги одбројува своите последни денови, а листата на најпродавани парфеми веќе е објавена. Во продолжение, дознајте кои женски парфеми се на првите три места. Топ 3 -Thierry Mugler, Alien Трет најпопуларен, но и најскап парфем, е „Елиен“ кој ...

Повеќе »

Топ 10 најпосакувани веренички прстени во 2016 година

Меѓу најбараните веренички прстени за 2016 година од луксузните модни марки, се прстените од Тифани, Булгари, Картие, Дамиани, Салвини, но и моделот на прстен со две рози од Долче и Габана. Сакате да дознаете кои модели на прстени биле најпосакувани ...

Повеќе »

Топ 5 најпопуларни (и најпродавани) костими за капење за лето 2016

Судејќи според Инстаграм, ова лето има свои 5 фаворити на костими за капење кои доминираат на плажите низ светот. Вообичаено, костимите-ѕвезди ја добија својата огромна популарност, благодарение на познатите девојки – Парис Хилтон, Бела Хадид, Кајли Џенер и Селена Гомез ...

Повеќе »

10 најпопуларни парфеми во 2015 година (за сега)

Психолозите тврдат дека мирисот не делува само на чувствата туку и на психата: мирисите можат да побудат сеќавања или силно да делуваат на нашето расположение. Изборот на вашиот парфем може да предизвика привлечност па дури и одбивност кај оние кои се ...

Повеќе »