Tag Archives: најскапи

Ова се најскапите улици за шопинг во светот

Миланската позната шопинг улица Виа Монтенаполеоне (13.500 евра за квадратен метар) е на петтото место на листата на улици со најскап шопинг. Истражувањето го направи Cushman & Wakefield.  На првото место како најскапа улица за шопинг во свет е Козуи Беј ...

Read More »

145 милиони евра го чини Бен Афлек разводот со Џенифер Гарнер, еве ги најскапите холивудски разводи

Меѓу најскапите разводи на холивудските парови секако е разводот на Бен Афлек и Џенифер Гарнер, кој чинел дури 145 милиони евра. Бен Афлек мора да и исплати 145 милиони евра на својата екс-сопруга, глумицата Џенифер Гарнер која ќе се грижи ...

Read More »

Патики од неверојатни 132.000 долари!

Патиките Bushemi – 100 мм Diamond се најскапите патики во светот, а чинат неверојатни 132.000 долари! Направени се од екстремно квалитетна кожа, но тоа што ги прави баш толку скапи се дијамантите од 11.5 карати, како и логото изработено од 18-каратно злато. ...

Read More »