Tag Archives: накит

„Дениција“ првиот македонски Swatch, дизајниран од Зоран Кардула по повод 30 години од независноста на државата

Ова е првиот македонски дизајниран Swatch, кој е дел од платформата „СВОЧ НА КИРИЛИЦА“, потпишан од македонскиот дизајнер и илустратор Зоран Кардула.   „Првата буква од креативната азбука која ја започнавме со оваа платформа, по повод триесетгодишнината од независноста ја издвоивме за познатиот ...

Read More »

Дани носи накит од Ксенија Котев

Моќни жени може само да уживаат во храбар и моќен накит.  Дани Димитровска е моќна жена со моќен глас, а кога е во прашање стилот секогаш е поинаква од другите. Овојпат не освои со масивниот сребрен накит кој го забележавме ...

Read More »

Пенелоп Круз блеска во пролетната кампања за накит на John Hardy 

Луксузната марка за накит John Hardy вклучи уште една ѕвезда како лице за кампањата за сезоната пролет 2019, под хаштагот #MadeforLegends. Фотограф на кампањата е Џош Олинс, а пред неговиот објектив шпанската глумица зрачи со сензуалност, накитена со парчиња накит од ...

Read More »

Бидете ѕвезда во празничната атмосфера со накитот од MISAKI

Бисерниот накит е повторно апсолутен хит. Тој е најдобриот „моден зачин“, па затоа е и вистински избор за празничните денови. Но, доколку се прашувате како да носите комплет накит (зашто вистинскиот накит, како што е накитот со дизајнерски потпис од ...

Read More »

MISAKI – накит создаден за празничното волшепство

Новата колекција на бисерниот накит од MISAKI ќе ве освои од „прва“ и ќе биде совршен подарок за некој кој ви е посебен. Во секоја празнична сезона, особено за време на Новата година и Божиќ, сите се трудиме да бидеме оригинални, ...

Read More »

На врвот на листата на нашите празнични подароци го ставаме накитот од Majorica (ВИДЕО)

А кој не сака накит?! Сакаме да го добиеме на подарок, сакаме да го подариме на нашите најдраги лица. Накитот е најомилениот избор за подароци кога станува збор за одбележување на свечени пригоди и посебни денови, какошто се Новата година ...

Read More »

Со накитот на MAJORICA секоја жена е најубава! (Погледнете дел од новата колекција)

И во новата колекција, дизајнерите од MAJORICA ни го предадоа ултимативниот сон – убаво да се украси секоја жена. И нѐ потсетија на реалноста – дека секоја жена може да биде убава. Накитот е безвременско модно парче со кое не ...

Read More »

MAJORICA, отмен накит за празнично да блеснете, а совршен и за подарок!

Во новата колекција на Majorica најдовме голем избор на бисерен накит кој ќе го подигне секој моден изглед, а ќе ги задоволи и најпрефинетите вкусови. Елеганцијата секако ни е неопходна, особено во периодот на празничната, свечена атмосфера. Доколку пак, размислувате што да подарите за ...

Read More »

Жизел Бундхен се разголе за божиќната кампања на Вивара

Славејќи ја празничната сезона, бразилската марка за накит Вивара ја ангажираше Жизел Бундех за новата рекламна кампања. Фотографирана од Luigi & Iango, супермоделот ја покажува својата прочуена фигура покриена со црвена ткаенина. Колекцијата содржи златни и сребрени парчиња накит во трендовски ...

Read More »

Утревечер се отвора изложба на современ накит „Флора вс Фауна“

Утревечер, (среда) со почеток во 20 часот, во еден од најстарите музеи во Македонија, Природно – научниот музеј во Скопје, во организација на „KAPKA Jewelry“ ќе биде отворена групна (меѓународна) изложба на современ накит насловена „ФЛОРА вс ФАУНА“. Петмина извонредни ...

Read More »