Тег архиви: нанесување

Како карминот да ви трае на усните во текот на целиот ден, за ова трикче не сте чуле

Како вистински зависнички од кармини, секогаш сакаме да дознаеме нови начини за нанесување и фиксирање на овој мејк-ап производ. Но за ова трикче, веруваме, дека се уште не сте чуле. Овој трик го откри визажистката Кели Хана Томпсон, а звучи ...

Повеќе »

5 совети за беспрекорно нанесување на црвен кармин

Иако црвениот кармин изгледа како многу едноставен начин  за да се постигне ефективен изглед, тоа може да се претвори во многу комплицирана мисија. Овие неколку совети од професионални шминкери  ќе ви ја олеснат таа работа . 1. Најважно е да ...

Повеќе »