Тег архиви: Наоми

Погледнете ја 49-годишната Наоми во фотосесија за списанието WSJ

Октомврискиот број на списанието WSJ го краси црната пантерка – Наоми Кемпбел. 49-годишната супермоделка од 90-те години позира пред објективот на Анемариек ван Дримлен облечена во модни парчиња од актулените колекции на Валентино, Марк Џејкобс, Диор и Шанел. Уживајте во фотогалеријата.

Повеќе »

Супермоделката Наоми со нова фризура, инспирирајте се

Наоми Кемпбел во модниот свет е позната како супермодел со најголема моќ за трансформација. Таа беше кралица на Париската модна недела 2019 година, а нејзиниот најнов изглед што го покажа на модната ревија на „Валентино“ го „збрлаве“ Интенетот. Црната Венера ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел на ревија на Ив Сен Лоран на Модната недела Париз

Легендарната супермоделка блесна на модната писта во Париз за ревијата на Ив Сен Лоран. Црната пантерка се врати на модната писта на Модната недела во Париз. Со ревијата на Ив Сен Лоран се затвори Модната недела. На својот Инстаграм профил, ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел ја краси насловната на Вог

48-годишната убавица блеска во фотосесијата снимена за Вог и ја краси насловната страница на британската модна библија за март 2019. Супермоделот Наоми Кемпбел е лице на мартовското издание на Вог. Фотографирана од врвниот Стивен Меисел, заштитното лице на „Нарс“ козметика ...

Повеќе »

Ревијата на Валентино ги расплака Наоми Кемпбел и Селин Дион

По ревијата на Валентино, Инстаграм се наполни со емотивни пораки упатени до Пјерпаоло Пичоли, креативниот директор на луксузната модна куќа Валентино кој со својата пролетна колекција успеа да расплака дури две диви – Наоми и Селин Дион. Селин Дион не ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел позира за новата колекција на Diesel

Супермоделот Наоми Кемпбел позира во кампањата за новата колекција на Diesel со хуманитарен карактер. Колекцијата е насловена Child at Heart, а содржи маички сликани од деца. Парите од продажбата ќе одат во проектот Save The Children’s Every Last Child. Освен ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел блеска во едиторијалот на GQ

Супермоделот Наоми Кембел уште еднаш покажа дека годините не се важни кога е во прашање убавината. Убавицата која има полни 46 години позираше за германското издание на списанието GQ.  За стајлингот е задолжен Ракел Франко, за мејкапот Рене Гарнс, а ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел инспирира да се потсрижеме пикси

Пикси стајлингот на Наоми Кемпбел е многу инспиративен. На насловната страница на септемвриското издание на популарниот магазин Paper, како и во едиторијалот што следува, Наоми позира со пикси фризура. Британскиот топ модел е фотографиран од Паула Кудацки, облечена во креации ...

Повеќе »

Целосната фотосесија на Наоми за Луи

Наоми ја краси насловната страница на октомвриското издание на француското урбано провокативно списание Луи. За фотосесијата беа задолжени фотографското познато дуо Луиџи и Јанго. Доколку сте го пропуштиле списанието, не пропуштајте да ја видите оваа вонсериска фотосесија.  

Повеќе »

Наоми Кемпбел како од друга планета за насловната на Луи

„Францускиот фраер“ како што го викаат Французите урбаното провокатино списание Луи, во октомври може да се пофали со уште една преубава насловна страница која ја краси Наоми. Од Луи било ангажирани фотографското познато дуо Луиџи и Јанго, кои веќе вторпат ...

Повеќе »