Tag Archives: Наоми

Наоми Кемпбел инспирира да се потсрижеме пикси

Пикси стајлингот на Наоми Кемпбел е многу инспиративен. На насловната страница на септемвриското издание на популарниот магазин Paper, како и во едиторијалот што следува, Наоми позира со пикси фризура. Британскиот топ модел е фотографиран од Паула Кудацки, облечена во креации ...

Read More »

Целосната фотосесија на Наоми за Луи

Наоми ја краси насловната страница на октомвриското издание на француското урбано провокативно списание Луи. За фотосесијата беа задолжени фотографското познато дуо Луиџи и Јанго. Доколку сте го пропуштиле списанието, не пропуштајте да ја видите оваа вонсериска фотосесија.  

Read More »

Наоми Кемпбел како од друга планета за насловната на Луи

„Францускиот фраер“ како што го викаат Французите урбаното провокатино списание Луи, во октомври може да се пофали со уште една преубава насловна страница која ја краси Наоми. Од Луи било ангажирани фотографското познато дуо Луиџи и Јанго, кои веќе вторпат ...

Read More »

Наоми и Кара Делевињ во жесток конфликт

Двата супермодела Наоми Кемпбeл и Кара Делевињ влегоа во жесток конфликт за време на париската модна недела. Сведоците на овој настан велат дека Наоми почната луто да и вика на Кара, потоа почнале да се туркаат и да ги покажуваат ...

Read More »

Наоми Кемпбел и Џордан Дан во новата кампања на Барбери

За лица на својата нова кампања пролет/лето 2015, Барбери ги избра Наоми Кембел и Џордан Дан. Ова спојување на две генерации познати модели Барбери го направи и претходно со Кејт Мос и Кара Делевин. Таа кампања беше извонредно успешна, па ...

Read More »

Наоми Кемпбел за Ажент Провокатор

Супер моделот Наоми Кембел и на 44 години изгледа одлично. Таа е избрана за заштитно лице на најновата кампања за колекцијата пролет/лето 2015 на Agent Provocateur. Погледнете го резултатот од фотосесијата инспирирана од мјузиклот “Приказна од западната страна“ и филмот “Бони ...

Read More »

Наоми Кемпбел е како црвеното вино

44-годишната манекенка ја краси насловната страница на октомвриското издание на списанието W. Легендарната црна пантерка уште еднаш покажа дека годините не и можат ништо на нејзината убавина. Во стилот на Дајана Рос и во фустан со потпис на Кавали, Наоми ...

Read More »

Диетниот режим на Наоми Кемпбeл

Супермодел Наоми Кемпбел, која сеуште е активна на модната сцена, изгледа совршено и на 44-годишна возраст. Никогаш немала проблеми со килограмите, во младоста благодарение на напорните фитнес тренинзи и балансираната исхрана, а на оваа возраст благодарение на диетниот строг режим ...

Read More »

Годините не и можат ништо: Наоми суперзгодна на насловната на Херперс Базар

На 22 мај го прослави својот 44 роденден и ја освои насловната страница на Харперс Базар. За неа не се никаква конкуренција двојно помалдите топ модели. Преубавата Наоми, која неодамна го прослави својот 44 роденден, уште еднаш покажа дека годините ...

Read More »