Tag Archives: напивка

Најдобра протеинска напивка за после вежбање

За подобри разултати од вежбањето и за дефинирање на мускулната маса многу е важно што јадеме, осносно пиеме, по тренингот. Оваа протеинска напивка ќе ви помогне побргу да стигнете до посакуваната цел – отстранување на мастите и дефинирање на мускулната ...

Read More »

3 сојузници на витката линија во еден пијалак

Направен од само три состојки, овој пијалак помага брзо да се ослободите од масните наслаги и вишокот килограми. Иако не е вкусен, а наменет е за оние кои имаат издржлив желудник, овој пијалок е најголем сојузник во борбата за рамен ...

Read More »

Моќна напивка за детоксикација и отстранување на маснотиите

Гре­јпфру­тот е одли­чен извор на хра­нливи состојки и фито­хе­ми­ка­лии, изобилува со вита­мин Ц, анти­ок­си­дант и други состојки кои пома­гаат во изба­лан­си­ра­ната исхрана. Познат е и по своето анти­ми­кроб­ско деј­ство, а во 100 грама содржи минимални калории (33). Грејпфрутот е погоден ...

Read More »

Витаминска бомба: Напивка која го остранува непријатниот здив

Не е мал бројот на луѓе кои ги мачи непријатниот здив, иако редовно ја одржуваат хигиената на устата. Наместо постојано да носите со себе мастики за џвакање, еве едно решение кое има долготраен ефект. Освен што го отстранува непријатниот здив, ...

Read More »

Напивка која ги топи мастите околу стомакот

Лесно се подготвува, освежителна е, а потребни се само четири намирници и вода. Скапите апчиња за слабеење нема да дадат таков резултат во топењето на масните наслаги околу стомакот како оваа волшебна напивка. Со умерена исхрана и редовно конзумирање на ...

Read More »

Здрава напивка против несоница и стрес

Во борбата против несоницата и стресот помагаат сојузниците од природата кои го опуштаат телото подобро од популарните апчиња.   Како последица на брзиот начин на живот исполнет со стрес, нездрава и брза исхрана и недоволно движење, се почесто имаме неквалитетен ...

Read More »