Тег архиви: Натали Портман

Натали Портман се расоблече за новата пудра од DIOR

Глумицата Натали Портман е заштитно лице на Диор веќе 10-на години, а за потребите на новата рекламна кампања на француската луксузна марка, Портман позира топлес. Ѕвездата на ‘Vox Lux’ се соблече за да ја рекламира новата течна пудра на Диор, наречена Dior ...

Повеќе »

Поглед одблизу на најзначајните креации во филмот „Џеки“

Во кината низ светот актуелен е биографскиот филм „Џеки“ во кој е претставен животот на Џеклин Кенеди во периодот по атентатот на претседателот Кенеди. Актерката Натали Портман ја има улогата на вдовица која тагува по сопругот, во филмот во режија ...

Повеќе »

Изглед на денот: „Диор“ фустанот на Натали Портман

Натали Портман на премиерата на филмот „Џеки“ во Лос Ангелес, блесна во елегантно издание облечена во романтичен фустан од Диор. Изгледот е надополнет со бело сатенско сако и бел ѓердан. 35-годишната глумица е во очекување на нејзиното второ дете, а ...

Повеќе »

Натали Портман е совршена слика на Џеки Кенеди

Приказната за животот на дамата со многу стил, Џеки Кенеди, ќе ја гледаме на почетокот на декември, а главната улога ја игра Натали Портман. Очекувањата се дека Портман со оваа улога ќе се вивне меѓу фаворитите за Оскар за најдобра ...

Повеќе »

Натали Портман изгледа неверојатно убаво во Харперс Базар

Августовскиот број на америкаснкото издание на Харперс Базар го краси глумицата Натали Портман. Ако претпоставувате дека на глумиците им е преку глава да зборуваат каква облека носат, можеби сте во право, но тоа не важи и за Натали Портман. На ...

Повеќе »

Совети од Натали Портман за совршено лице

Глумицата е препознатлива по убавата кожа и тен, но и по тоа што не употребува многу шминка. Нејзиното лице секогаш изгледа природно. Оскаровката Натали Портман проговоре за негата на нејзиното лице. Станува збор за едноставни третмани за убавина. Совет број ...

Повеќе »

Натали Портман, божица во зелен фустан „Ланвин“.

Со изглед на старогрчка божица, Натали Портман го собра вниманието на присутните. На премиерата на филмот „Sicario“ на Канскиот филмски фестивал, 33 годишната глумица се појави во нежно -зелен фустан од луксузната модна марка Ланвен. Облечена во зелен фустан, со сандали ...

Повеќе »

Ризичниот фустан на Натали Портман

Модната „писта“ на Канскиот филмски фестивал се вжештува. Добар придонес за тоа има и ризичниот фустан кој успева да го носи само Натали Портман. Во неделата, прво ги вжешти погледите кога се појави во долна облека за фотосесијата на новиот ...

Повеќе »