Tag Archives: New Yorker

Колекција на костими за капење од New Yorker

New Yorker веќе почна да не подготвува за на плажа, лансирајќи колекција за костими за капење. Костимите за капење се почесто почнаа да стануваат дел од пролетните и летни колекции на популарните „хај стрит“ модни марки. Меѓу оние кои одлучија ...

Read More »

Нови фустанчиња од New Yorker за потоплите денови

Фустанот е симбол на пролетта, па нормално е да го сретнуваме во пролетните колекции на популарните модни марки, а фустанчињата доминираат и во новата колекција од New Yorker. Иако боите не се баш пролетни, туку нијансите се потемни, свежината ни ја ...

Read More »

10 фустанчиња од New Yorker за зимските денови и забави

Германската „хај стрит“ модна марка New Yorker за оваа зима и сезоната на забави нуди различни модели на фустанчиња со долги ракави, но и на „мали црни фустани“ погодни за коктели и дружења со пријателите. Од палетата на бои доминираат нежно ...

Read More »

Јакни и палта за есен/зима 2017 од New Yorker

Сезоната на лов на топли зимски модни парчиња започна, па време е да ја збогатите гардеробата со топол зимски модел со кој и минусните температури ќе бидат подносливи. А ако сакате шопингот да ви биде по поволна цена, тогаш дестинацијата ...

Read More »

5 симпатични фустанчиња од есенската колекција на New Yorker

Во есенската колекција на New Yorker доминира црната боја, но сепак кога станува збор за фустанчињата тие се во темни нијанси но и прилично разиграни. Темната виолетова боја е во центарот на вниманието, визулено го стеснува телото, иако ред е да ...

Read More »

Поглед на есенската колекција на New Yorker (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Откријте го својот омилен моден изглед меѓу топлите јакни, палта и џемпери од есенската колекција на New Yorker. Акцентот е на природните нијанси и пастелните тонови, но тука се и трендовските црвени и зелени модни парчиња. Што ни носи New Yorker оваа ...

Read More »

Есен со New Yorker: Црни модни парчиња кои едноставно се носат

Класичната црна боја е лесна за носење и комбинирање со останатите модни парчиња, а црните модни парчиња во New Yorker за есенската сезона се баш „кул“. Колекцијата содржи бајкерски јакни од вештачка кожа, од иста таква кожа и црни секси сукњи кои ...

Read More »

Топли џемпери од New Yorker за сите комбинации

Изгледајте шик и во најстудените денови од годината со плетените модни парчиња од зимската колекција на New Yorker. Во тренд се топлите плетени џемпери во нежни бои, предимензионираните џемпери и кардиганот.  А во New Yorker најдовме најразлични модели на удобни, топли ...

Read More »