Тег архиви: нијанса

Виолетовата нијанса останува во тренд и за претстојната сезона

Бојата на Пантоне за 2018 година, ултравиолетова, и после две години останува омилена за дизајнерите. На Приската модна недела, покрај зелените нијанси, се уште доминира виолетовата боја. Повеќе не е доволно да се оправдате со „срам ми е да носат ...

Повеќе »

Класично сина – боја на 2020 година според „Пантоне“

Италијанскиот Институт за бои, престижниот „Пантоне“ ја објави бојата на годината која ќе биде во тренд за тековната година. Станува збор за таканаречената нијанса „класично сина“. Во оваа нијанса годинава ќе се лансираат многу автомобили, мебел, облека, а ќе доминира ...

Повеќе »

Модни парчиња од актуелната колекција на Zara во зелена нијанса

Шпанската модна марка Зара ги форсира модните трендови кога се во прашање и нијансите. За сезоната есен/зима хит нијанса е топлата зелена, но и смарагдно-зелената во која бездруго, ќе го украдете вниманието. Па така, во актуелната колекција наоѓаме повеќе модни ...

Повеќе »

Дуа Липа го смени изгледот за да се врати на социјалните мрежи

Од црна до „плава“, поп ѕвездата се врати на „големо“ на социјалните мрежи. Новата музичка ера за Дуа Липа, наскоро, пристигнува. Поп-ѕвездата во еден период се одмори од социјалните медиуми, бришејќи ги сите фотографии и постови на нејзините профили. Се „шушка“ ...

Повеќе »

Како да ги комбинирате зелените модни парчиња од есенската колекција на &Other Stories

Модната марка &Other Stories ја надополнува есенската колекција со зелени модни парчиња, најавувајќи ја зелената нијанса за тренд.  Есента повикува на промена на палетата на бои. А овој месец, &Other Stories го форисра зелениот тренд со нијанси кои асоцираат на природа и ...

Повеќе »

Ким Кардашијан продолжува да ја комбинира бојата на облеката со бојата на автомобилот

Веќе е познато, во последно време е во мода меѓу младите ѕвезди да ја комбинираат нијансата на облеката која ја носат со нијансата на возилото во кое пристигнуваат на настаните. Раперката Кадри Би прва ја наметна оваа модна игра, додека ...

Повеќе »

Ким Кардашијан со индиго сина коса

Ким Кардашијан привлече внимание со новата боја на коса која стана суперпопуларна на Инстаграм само за еден ден. Вчера, Инстаграм ѕвездата се појави со нова нијанса на косата која се нарекува индиго-сина црна. Нијансата на косата ја нагласи носејќи сина ...

Повеќе »

Ниагара сина нијанса – најтрендовската боја за свадби за 2017

Можете да ја замислите свадбата во сина нијанса? Ние можеме. И навистина изгледа преубаво. Бојата која ни ја сугерира Пантоне за декорирање на свадби, но и за невестински фустани, модни додатоци, обувки па дури и велови и букети цвеќиња е ...

Повеќе »

Топ 5 лакови за нокти во бојата на годината „greenery“

Според Институтот Пантоне бојата на годината е таканаречената „greenery“, нијанса на зелена боја која потсетува на моментот кога природата „позеленува“ и оживува. Истовремено таа е симбол на новите почетоци. Доколку ги следите модните трендови, можете да го освежите вашиот изглед ...

Повеќе »